Kiakolbólították a Zöld Párt jelöltjét az elnökjelölti vitáról
További Fehér ház cikkek
- Elfogadták az Egyesült Államok költségvetését, nem áll le a kormányzat
- Az elektori kollégium is megválasztotta Donald Trumpot az Egyesült Államok következő elnökének
- Donald Trump változásokat ígért, a NATO-ból való kilépést is megfontolná
- Az FBI új igazgatója szerint Amerikát sátánimádó pedofilok összeesküvése irányítja
- Hunter Biden megúszhatja a felelősségre vonást, elnöki kegyelmet kapott az apjától
Miután nagyon messze elmaradt az elnökjelölti vitára való bejutáshoz szükséges küszöbtől, Jill Stein zöld párti politikus inkább a vitának helyt adó Hofstra Egyetem campusába kitelepülve próbálta felcsipegetni a Hillary Clintonra és Donald Trumpra irányuló médiafigyelem morzsáit.
Jill Stein a kisebb pártok jelöltjeinek kirekesztése ellen tiltakozott, a twitteren válaszolta meg ugyanazokat a kérdéseket, melyeket Lester Holt NBC-s műsorvezető szegezett Clintonnak és Trumpnak, és közben igyekezett minél több nyilatkozatot adni addig, amíg a biztonságiak el nem kapják. Ez meg is történt, mivel a zöld politikusnak nem volt engedélye a politikai akcióra; a campus biztonsági személyzete és a helyi rendőrök egyesült erővel kísérték ki a 66 éves környezetvédelmi és emberi jogi aktivistát az egyetem területéről.
Stein akcióján senki nem lepődött meg, ugyanis már a 2012-es Obama-Romney-vitán is ugyanezt játszotta el, akkor a rendőrök megbilincselve vitték ki, a mostani akcióját is már augusztus óta tervezgette. A fizikus és orvos végzettségű politikus az olajpala-bányászat elleni tüntetésektől az Occupy Wall Streetig számtalan olyan tiltakozáson vett már részt karrierje során, mely valamilyen hatósági közbelépésbe torkollott.
Az elnökjelölti vita kritikusai régóta mondják azt, hogy a két nagy párt közös bizottsága által 1987-ben megkaparintott szervezésnek köszönhetően - addig a vitákat egy civil szervezet, a Női Választók Ligája rendezte - a vitákból eltűntek a valódi társadalmi kérdések, a jelölteket senki nem zökkenti ki a frázispolitizálásból, és
Sokan kifogásolják a kétpárti bizottság által megállapított kritériumot is, mely szerint csak az vehet részt a vitán, akit legalább öt közvélemény-kutatás mért országosan 15 százalék fölé. Jill Stein 2,6 százalékos eredménnyel pottyant ki, de 7,4 százalékkal ugyanígy lemaradt a Trump és Clinton kölcsönös népszerűtlensége miatt egy időben a 10 százalékot karcolgató libertariánus (magyarul jobboldali liberális) Gary Johnson volt új-mexikói kormányzó is. A 230 ezer követővel rendelkező zöld párti jelölt azonban azzal vigasztalta táborát, hogy
A közösségi médiában való áttöréssel meg tudjuk nyitni ezeket a vitákat. A hangomat tízmilliók hallhatják a neten.
Rovataink a Facebookon