Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMKáel Csaba lett a Művészetek Palotája új vezérigazgatója
További Kultúr cikkek
- Egy parkolóházban lőtték agyon a híres rappert
- Kétmilliárd forintot csengettek ki egy kődarabért, amit egykor útburkolatként használtak
- Csonka András: Pár éve kussoltam volna, de ez most fáj
- Galkó Balázs súlyos baleseteket szenvedett, közösségi oldalán osztotta meg kálváriáját
- Addig halogatsz, amíg egy kórteremben találod magad, és elmúlik feletted az élet
Kiss Imre, az intézmény leköszönő vezetője a csütörtökön rendezett sajtótájékoztatón elmondta, megromlott egészségi állapota miatt felmentését kérte a minisztertől, ezért vált szükségessé új vezérigazgató kinevezése.
Januárban az is felmerült a sajtóban, hogy Káel Csaba vezetheti a Müpa, a Millenáris és a pécsi Kodály Központ összevonásából felálló intézményt.
Káel Csaba neve legutóbb akkor merült fel, amikor kiderült, hogy ő is pályázott a Pécsi Nemzeti Színház vezetésére. Legutolsó munkája a
a pécsi Európai Kulturális Főváros projekt megnyitójának rendezése volt.
Káel Csaba
Káel Csaba előbb a Budapesti Műszaki Egyetemen szerzett mérnöki, majd 1989-ben a Színház- és Filmművészeti Főiskolán film- és tévérendezői diplomát. Több mint négyszáz reklámfilmet, 28 videoklipet (például: Bonanza Banzai, Zoltán Erika, Sebestyén Márta), valamint számos játék- és dokumentumfilmet rendezett. Operarendezőként olyan rangos művészekkel dolgozott, mint Marton Éva, Rost Andrea, Miklósa Erika, Jurij Nyesztyerenko, Leo Nucci és José Cura.Káel Csaba neve összeforrt a Happy Enddel, az ügynökséget Káel Wermer Andrással, Csépányi Nórával és Lehmann Kyrával 1991-ben alapította. 1994-ben, 98-ban és 2002-ben a Happy End készítette a Fidesz kampányát.
A Happy End Kft. 1999-ben megnyerte a négyéves kormányzati kommunikációra kiírt pályázatot. Az állami ünnepségek szervezése mellett az Országimázs Központ projektjeiben vettek részt, a 2001-es filmszemlét is ők szervezték. Az is felmerült 2001-ben, hogy Káel lesz a Magyar Állami Operaház igazgatója, majd 2002-ben 647 milliós támogatásból operafilmet rendezett a Bánk bánból.
A rendező mostanában arról lett ismert, hogy részben állami támogatással 3 milliárd forintos büdzséből szeretne Munkácsy Mihályról filmet forgatni, ugyanakkor egy Toldi-filmterven is dolgozik.
Egymilliárdot bukott az állam a Happy Enden
A Wermer András és Káel Csaba által alapított Happy End Produkciós, Film- és Műsorkészítő Kft. felszámolásán 925 millió forintot bukott az államkassza. Az eljárásban mindössze 19 millió forint folyt be, de azt sem az adóhatóság kapta. A cég és az Orbán kormány által létrehozott Országimázs Központ közötti szerződések ügyében az adóhatóság még 2002-ben, a kormányváltás után tett feljelentést.A 2005-ben indult felszámolási eljárásban a hitelezők összesen 950 millió forintot követeltek. Az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) követelése kamatokkal és bírsággal számolva 925 millió forint volt. A Happy End Kft. az Orbán-kormány idején számos állami megbízást kapott. Felmerült a gyanú, hogy a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) és a Happy End Kft. között kötött közbeszerzési eljárásban több cég a tényleges költségeknél magasabb összegekért végzett munkát vagy fiktív számlákat állított ki. Az ügyészség később megállapította, hogy károkozás és bűncselekmény nem történt.
Utoljára 2007-ben folyt nyomozás a cég ellen, de azt később a rendőrség elévülésre hivatkozva megszüntette.