Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMJordán Tamás ellenfele visszavonta színházigazgatói pályázatát
- Törőcsik Mari és a nemzet színészei szót emeltek Jordán Tamásért
- Nem választották újra Jordán Tamást a szombathelyi színház élére
- Törőcsik, Cserhalmi, Molnár Piroska és Szacsvay is megdöbbent a szombathelyi döntésen
- Nem arról van szó, hogy jön Jordán Tamás helyett más igazgató, és kész
- Egy évig még Jordán Tamás vezetheti a szombathelyi színházat
További Kultúr cikkek
- Ennyit keresett az első Deadpool rendezője, sokkolta az összeg
- 36 év után visszatért Salman Rushdie műve az indiai könyvesboltokba
- Van egy ország, ahol az emberek boldogok azért, mert oda születtek
- Rendkívüli turnéra indítják Olaszország egyik legféltettebb gyűjteményét
- Tilda Swinton rangos elismerést vehet át
Decemberben írta ki a Weöres Sándor Színházat fenntartó szombathelyi önkormányzat a pályázatot a színház igazgatói posztjára. Ketten pályáztak: a színházat tíz éve saját ötlete alapján megalapító, Kossuth-díjas Jordán Tamás, aki korábban a Merlin és a budapesti Nemzeti Színházat is igazgatta, és aki tíz év alatt felépítette az addig saját intézmény nélküli Szombathely színházának repertoárját. A színház mostanra több komoly díjat elnyert az előadásaival.
A másik pályázó Dér András filmes operatőr, filmrendező volt, aki az elmúlt három évtizedben a Színházi Adattár szerint összesen 22 előadást rendezett színházban, színházi díjakat nem nyert, színházvezetői tapasztalata nincs.
A pályázati határidő lejárta után Jordán Tamás nyilvánosságra hozta a pályázatát, amely bemutatta egyrészt a színház eddigi működését, másrészt a korábban elkezdett út organikus folytatását ígérte. Dér András nem tette elérhetővé a pályázatát, de a Nyugat.hu portál megszerezte azt. Dér pályázata szerint a színház
Nem depressziót zúdít a nyakunkba, hanem a vigasz nektárját”,
és ne politizáljon direkten. A pályázatban sok volt az általánosság, olyan egyedi ötlet viszont, amely indokolttá tette volna egy jól működő, összeszokott társulat vezetőjének lecserélését, nem szerepelt benne. Támogatta viszont mások mellett Vidnyánszky Attila, a magát jobboldaliként meghatározó, az évtizedek óta működő Magyar Színházi Társasággal szemben létrejött Magyar Teátrumi Társaság elnöke is.
Dér András pályázatának kikerülése után a szombathelyi társulat kiadott egy közleményt, amelyet a társulat minden egyes tagja aláírt. Ebben az szerepelt: „Mi, a szombathelyi Weöres Sándor Színház társulatának színészei valamennyien egyhangúlag támogatjuk Jordán Tamás pályázatát, annak érdekében, hogy az ő vezetése alatt közösen elért eddigi eredményeinket megőrizhessük. A következő öt évben is az ő irányításával szeretnénk folytatni szakmai munkánkat. Ezt a szándékunkat személyes levélben eljuttattuk Szombathely Megyei Jogú Város minden képviselőjéhez, kérve őket, hogy ők is támogassák Jordán Tamás pályázatát.”
Dér András ezután közölte a szombathelyi önkormányzattal:
Az MTI idézte az önkormányzat kommunikációs vezetőjét, aki azt mondta, Dér azzal indokolta visszalépését, hogy „mióta kiszivárgott a pályázata, a kialakult botrányos körülmények nem teszik lehetővé, hogy a pályázatban megfogalmazott szakmai és művészi célokat teljesíteni tudja”.
Szombathely közgyűlése várhatóan a következő, március 2-i ülésén dönt arról, hogy továbbra is Jordán Tamás irányíthatja-e a színház munkáját, megkezdve harmadik igazgatói ciklusát. De más pályázó így már nincs az intézmény vezetői posztjára.
Ne maradjon le semmiről!