Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMRobert De Niro kétszer is beszólt Trumpnak
További Kultúr cikkek
- Ez volt a tíz legjobb film 2024-ben a magyarok szerint
- Nehéztüzérséget is bevetnek az idei előszilveszteri műsorban
- Ennyit keresett az első Deadpool rendezője, sokkolta az összeg
- 36 év után visszatért Salman Rushdie műve az indiai könyvesboltokba
- Van egy ország, ahol az emberek boldogok azért, mert oda születtek
Vasárnap éjszaka osztották ki az amerikai színházi szakma legnagyobb elismerésének számító Tony-díjakat, ám az esemény nem a The Band's Visit 10 kategóriában aratott győzelme miatt lesz emlékezetes, hanem Robert De Niro miatt. A színész azért lépett a Radio City Music Hall színpadára, hogy felkonferálja Bruce Springsteent, azonban egy ponton eltért az előre megírt szövegétől és azt kiáltotta a mikrofonba:
Bassza meg Trump!
Ezt nem sokkal később újra megismételte.
A díjátadót az Egyesült Államokban a CBS közvetítette, ám a 10 másodperces késleltetésnek köszönhetően a tévénézők egyszer sem hallották a csúnya szavakat, mert a CBS szakemberei még időben lekapcsolták a hangot a közvetítésen. A teremben álló tapssal fogadták De Niro váratlan beszólásait.
"Mr. De Niro megjegyzése nem volt benne a forgatókönyvben és nem is számítottunk rá. A sértő kifejezést töröltük a közvetítésből." - így kommentálta a helyzetet a CBS az esemény után kiadott közleményben.
A CBS közvetítésében ugyan nem lehetett hallani, hogy mit mond De Niro, az ausztrál közvetítés viszont cenzúra nélkül ment le és ezt valaki rögzítette is, itt lehet megnézni:
Here's video of DeNiro swearing at Trump on #TonyAwards
— Rhett Bartlett (@dialmformovies) June 11, 2018
Australian feed didnt censor it. pic.twitter.com/KZNrT8UIyH
Az elnökre tett megjegyzése után De Niro még megjegyezte Springsteenről, hogy az előadó mindig az igazságért, az elszámoltathatóságért és a kormány becsületességért küzd, ezek olyan dolgok, amire manapság jobban szükség van, mint bármikor korábban.
Nem Robert De Niro volt az egyetlen, aki politikai üzenetet fogalmazott meg a gálán. Több díjat nyert az Angyalok Amerikában című darab felújított változata. Ennek főszereplőjeként Andrew Garfieldot is díjazták, aki győzelmét az LGBTQ-közösségnek ajánlotta és arról is beszélt, hogy mindenkinek kellene sütni tortát, aki szeretné, hogy tortát süssenek neki. Ezzel arra a legfelsőbb bírósági döntésre utalt, ami igazat adott annak a cukrásznak, aki vallási meggyőződése miatt nem sütött tortát egy azonos nemű pár esküvőjére.
Az Angyalok Amerikában lett a legjobb felújított darab is, ezt Tony Kushner a szerző vette át, aki köszönőbeszédében a novemberi választásokra hívta fel a figyelmet és azt mondta, hogy 21 hét van hátra, hogy megmentsük a demokráciánkat, meggyógyítsuk az országunkat és a bolygónkat.
Azzal kapcsolatban, hogy mekkorát fordult a Föld a tengelye körül az elmúlt 1 évben érdemes megjegyezni, hogy a tavalyi gála házigazdája Kevin Spacey volt, aki saját, állítólagos melegségével még viccelődött is. Az idei gálán ezt senki nem hozta fel újra.
Borítókép: Theo Wargo / GETTY IMAGES NORTH AMERICA