Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMAz amerikai operaházak történek egyik legnagyobb adományában részesült a St. Louis-i operaház, amelyre 45 millió dolláros (13,8 milliárd forint) vagyont hagyott végrendeletében egy operarajongó nő, írja az MTI.
The woman who called a St. Louis opera company her "family" has left them with an almost unheard of gift in her will. Phyllis Brissenden of Springfield, Ill. "championed @OTSL from its very beginnings." https://t.co/vHen8kR53f
— KMOX St. Louis News (@kmoxnews) February 6, 2020
A tavaly decemberben 96 évesen, szívelégtelenségben elhunyt Phyllis Hernden Brissenden adományának köszönhetően több mint duplájára, 80 millió dollárra emelkedik a St. Louis egyik elővárosában, Webster Grovesban működő operaház alapítványi tőkéje.
Andrew Jorgensen főigazgató szerint a hagyatékból várhatóan már 2022-ben némi pénzhez jutnak, de még további évekbe telik, míg teljesen elrendezik egy ekkora vagyon sorsát.
A szomszédos Illinois államban élő Brissenden családja áruházakból gazdagodott meg. Az idős hölgynek nem voltak közeli rokonai, gyakran mondogatta, hogy neki az operaház jelenti a családot. A főigazgató szerint Brissenden „rajongása az operaház iránt mindenkire átragadt, az opera volt az élete, és ezt megmutatta a felajánlásban is”.
A jótevő, aki a kezdetektől támogatója és felügyelőbizottsági tagja volt az 1976-ban alapított operaháznak, már életében 2,5 millió dollárt (770 millió forint) adományozott az intézménynek, de többnyire névtelenül tette.
Ha csak tehette, Phyllis Hernden Brissenden az illinoisi Springfieldből átruccant St. Louisba, és minden operát annyiszor megnézett, ahányszor csak tudott.