Atom-tengeralattjárók között nőtt fel, pisztolygolyó lett a végzete
További Kultúr cikkek
- Egy parkolóházban lőtték agyon a híres rappert
- Kétmilliárd forintot csengettek ki egy kődarabért, amit egykor útburkolatként használtak
- Csonka András: Pár éve kussoltam volna, de ez most fáj
- Galkó Balázs súlyos baleseteket szenvedett, közösségi oldalán osztotta meg kálváriáját
- Addig halogatsz, amíg egy kórteremben találod magad, és elmúlik feletted az élet
Már a keresztneve gyanús volt, sokunk fejében megfordulhatott a gondolat, hogy a Rust című film forgatása közben csütörtökön életét vesztő, 42 éves vezető operatőr, Halyna Hutchins valahol az egykori Szovjetunió területén láthatta meg a napvilágot. És igen, ez az igazság.
A szerencsétlenül járt filmes 1979-ben született a ma Fehéroroszországhoz tartozó Horodec városában, ukrán nemzetiségű szülők lányaként. Mivel édesapja a Vörös Hadsereg tisztje volt, és Murmanszkban, az egykori Szovjetunió legnagyobb hadikikötőjében szolgált, a kis Galina Androszovics – ez volt a lánykori neve – „atom-tengeralattjárók és rénszarvasok” között nőtt fel, ahogy önéletrajzában olvashatjuk.
Ingerszegény környezet volt, nem sok mindent tudtam ott csinálni, ezért éjjel-nappal filmeket néztem. Így szerettem bele a filmkészítésbe – írta CV-jében.
Tanulmányait a kijevi agráregyetemen folytatta, később a Kijevi Nemzeti Egyetemen előbb közgazdaságtant, majd újságírást tanult. Nemzetközi újságírásból diplomázott, oknyomozó zsurnalisztaként dolgozott, férjével, Matthew Hutchinsszal Kijevben ismerkedett meg. Összeházasodtak, van egy fiuk, a kilencéves Androsz.
Később a házaspár Los Angelesbe költözött, ahol Galina – immár Halyna – belevetette magát a filmes szakmába, forgatásokon dolgozott, és emellett divatfotózással foglalkozott. 2013-ban beiratkozott az American Film Institute Conservatoryba, ahol elvégezte a kétéves mesterkurzust.
As is profoundly true in the art of cinematography, words alone cannot capture the loss of one so dear to the AFI community. At AFI, we pledge to see that Halyna Hutchins will live on in the spirit of all who strive to see their dreams realized in stories well told. pic.twitter.com/zhZphl81Us
— AFI Conservatory (@AFIConservatory) October 22, 2021
Karrierje ígéretesen bontakozott, két éve az American Cinematographer szaklap beválasztotta a tíz legtehetségesebb feltörekvő operatőr közé. Ő volt a Blindfire című sikerfilm operatőre, a Darlin’ című horrort is ő fényképezte, akárcsak a 2020-as Archenemy (Ősellenség) című mozit.
Az Ukrán Külügyminisztérium szóvivője szerint a San Franciscó-i főkonzulátus munkatársai minden lehetséges segítséget és támogatást megadnak Halyna Hutchins családjának.
Halyna halála után pár nappal a férje, Matt Hutchins egy Twitter-bejegyzésben szólt a rajongókhoz és a gyászolókhoz:
Halyna mindannyiunkat inspirált a szenvedélyével és a szemléletével, az öröksége túl jelentőségteljes ahhoz, hogy szavakba tudjam önteni. A veszteségünk hatalmas, kérjük a médiát, hogy tartsa tiszteletben a család magánéletét, amíg feldolgozzuk a gyászt. Köszönjük mindenkinek, aki megosztott képeket és történeteket az ő életéből, írta Hutchins.
Fájdalmas soraihoz egy képet is tett feleségéről és kisfiukról.
Halyna inspired us all with her passion and vision, and her legacy is too meaningful to encapsulate in words. Our loss is enormous, and we ask that the media please respect my family’s privacy as we process our grief. We thank everyone for sharing images and stories of her life. pic.twitter.com/LgEp4XVkja
— Matt Hutchins (@mhutchins) October 23, 2021
(Borítókép: Gyertyagyújtással emlékeztek Halyna Hutchinsra. Fotó: Mostafa Bassim Adly / Anadolu Agency / Getty Images Hungary)
Ebben a cikkben a téma érzékenysége miatt nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését.
Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.