Húsz ember kap lehetőséget arra, hogy mások életét befolyásolja
További Kultúr cikkek
- Több ezer, gyönyörű aranyhal egy helyen, mégsem rajtuk akadt meg a szemünk
- Húsz év után ismét a magyaroké lesz a főszerep
- Hiénákat rögzítettek a kamerák a Keleti pályaudvarnál
- A provokáció újabb fokozatra kapcsol, avagy egy banán ismét kiveri a biztosítékot
- Ebből a tárgyból mindig erőt lehet meríteni, ha a polcunkra kerül
Évről évre több ezer pályamű érkezik az Álljon meg egy novellára! című irodalmi pályázatra, amit idén hatodik alkalommal hirdetnek meg. Az eddigi évekhez hasonlóan a nyertes alkotások a legforgalmasabb busz- és villamosmegállók plakátfelületein lesznek láthatók. A szervezők olyan alkotásokat várnak 3600–4000 leütés terjedelemben, amelyek a környezetvédelemről szólnak, és elgondolkodtatnak a természet és ember kapcsolatáról.
Az alkotók feladata, hogy novella formájában mondják el, hányféle motivációnk lehet a környezetvédelemre, és mi mindent tehetünk azért, hogy a jövő számára is élhető maradjon a Föld. A húsz nyertes pályázó lehetőséget kap arra, hogy több százezer ember előtt publikálja az alkotását, és ezzel mások életére, döntéseire is hatással legyen.
Grecsó Krisztián a zsűri elnöke
A zsűrizésben többek között részt vesz Ürge-Vorsatz Diána klímakutató is.
Fontosnak tartom, hogy a klímaváltozás üzenete minél több emberhez eljusson, és minél több formában közvetítsük feléjük, hogy milyen sok olyan megoldás van a környezeti válságra, amitől ráadásul az életminőségünk is javulhat – mondta a szervezők közleménye szerint. – Úgy gondolom, hogy a művészet, az irodalom ehhez nagyszerű eszközt ad, hiszen egy magával ragadó történettel könnyebben azonosulhatunk, és akár erőt és reményt is meríthetünk belőle a változáshoz.
A zsűri elnöke a korábbi évekhez hasonlóan Grecsó Krisztián író, aki többek között Vecsei H. Miklós színművésszel jelöli ki a nyerteseket.
Egy kutatás szerint a budapestiek kimondottan sok időt – egy átlagos napon legalább 60 percet – töltenek tömegközlekedéssel, a felnőtt lakosság 69 százaléka választja az utazásnak ezt a formáját. A felmérés szerint minden második budapesti örülne annak, ha a várakozással töltött idő szórakoztatóbb és érdekesebb lenne. Ilyen szórakoztató olvasmányok lehetne a megállókban kirakott novellák, amelyek ráadásul pozitív energiát is adhatnak ahhoz, hogy élhető környezetet teremtsünk.