Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMMár hétfőnként is látogatható a Szépművészeti Csontváry-kiállítása
Százhetven éve született Csontváry Kosztka Tivadar; az évfordulót közös kiállítással ünnepli a Szépművészeti Múzeum − Magyar Nemzeti Galéria és a pécsi Janus Pannonius Múzeum.
A festőgéniusz életművének legjelentősebb műveit őrző két közgyűjtemény anyagából összeállított tárlat a Bartók Tavasz Nemzetközi Művészeti Hetek keretében április közepén nyílt meg a Szépművészetiben, ahol július közepéig látható − közölte a múzeum szerdán az MTI-vel.
A Szépművészeti közleménye hangsúlyozza: a negyvenöt Csontváry-művet felvonultató kiállítás tisztelgés a magyar festészettörténet egyik legeredetibb és legismertebb alkotója előtt.
A két intézmény egyesített gyűjteményének köszönhetően a kiállításon együtt látható Csontváry híres Önarcképe és Magányos cédrusa, a nagyméretű Taorminai görög színház romjai és a Nagy Tarpatak a Tátrában című festménye, valamint a Zarándoklás a cédrusokhoz Libanonban és a Jajcei vízesés című alkotásai is.
A negyvenöt művet − köztük a csaknem harminc négyzetméteres Baalbeket és a többi óriásfestményt − felvonultató tárlat teljes képet nyújt Csontváry fő témáiról, motívumairól és életéről.
A kiállítás, amely végigkíséri a művész másfél évtizedes festői pályáját augusztustól a pécsi Csontváry Múzeumban lesz látható.