Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMElárverezik Freddie Mercury zongoráját, amelyen a Bohemian Rhapsodyt írta
Az 1975-ben vásárolt és Japánból Angliába importált Yamaha G2 a becslések szerint 2 és 3 millió font (911 millió és 1,3 milliárd forint) közötti összegért fog elkelni, amikor szeptemberben kalapács alá kerül. Mercury ezen a hangszeren komponálta a Bohemian Rhapsody című korszakalkotó számot még abban az évben − írta meg a CNN.
A zongorát olyannyira nagy becsben volt tartotta, hogy Mercury élettársa, Mary Austin úgy emlékszik, a dalszerző saját maga kiterjesztéseként tekintett rá, és kifogástalan állapotban tartotta.
Soha nem dohányzott a zongoránál, soha nem tett rá poharat, és senkinek sem engedte hogy ezt tegye
− mondta Austin a Sotheby’s sajtóközleményében.
A zongora mellett a Sotheby’s Mercury számos személyes tárgyát és ruháját is árverésre bocsátja. A tételek sora a történelmi jelentőségű, ezüst flitteres, testhez tapadó kezeslábasától kezdve, amelyet az 1970-es évek végén a News of the World turnén viselt, egészen a művész hétköznapibb tárgyaiig terjed, mint például egy pálcikagyűjtemény vagy egy Sony D-50 kompaktlemez-lejátszó.
Did you know ‘Bohemian Rhapsody’ was originally titled ‘Mongolian Rhapsody’?
— Sotheby's (@Sothebys) May 31, 2023
Written entirely by Freddie Mercury, a never-before-seen early draft reveals untold insights into one of the greatest pop songs of the 20th century.
Read more: https://t.co/m8t4hoE39s pic.twitter.com/hlSHvhxCOD
A kiállításon szerepel a Bohemian Rhapsody egy eddig nem látott korai vázlata is. A kézzel írt dalszövegen egy sor olyan jelölés és megjegyzés található, amelyek arra utalnak, hogy a dalt eredetileg Mongol rapszódiának nevezték.