Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMVilághírű művész alkotásait tekinthetjük meg a Kiscelli Múzeumban
Reigl Judit különösen kedvelte ezt a múzeumot, ezért külön öröm, hogy itt kerül sor erre a kiállítására, amely a berlini Neue Nationalgalerie és a budapesti Szépművészeti Múzeum centenáriumi tárlatait köti össze – mondta el a kiállítás kedd esti megnyitóján Franciaország magyarországi nagykövete.
Claire Legras felidézte, Reigl Judit harminchárom éves korában érkezett Franciaországba, és új otthonát aztán soha többé nem hagyta el. Ekkor már több magyar művész barátja Párizsban alkotott, köztük a szintén világhírűvé vált Hantai Simon, akinek a közvetítésével Reigl is csatlakozott a szürrealisták csoportjához, hamar rátalált azonban saját hangjára.
Az absztrakt és a figuratív művészet határa
A Kiscelli Múzeum Reigl munkásságának egy különleges korszakát választotta ki: a kiállításon látható alkotások 1950 és 1980 között készültek az absztrakt és a figuratív művészet határán – méltatta a tárlatot Claire Legras, hangsúlyozva: Reigl Judit ma is összekapcsolja Magyarországot és Franciaországot.
A kiállítást Alföldi Róbert színész-rendező nyitotta meg, és Kurtág György zeneszerző adott rövid koncertet Reigl Judit tiszteletére.
Az MTI beszámolója szerint Cserba Júlia, Gát János és Róka Enikő kurátorok által a párizsi Fonds de dotation Judit Reigl alapítvánnyal együttműködésben rendezett kiállítás október 27-ig tekinthető meg a Kiscelli Múzeum Templomterében.