Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMBrian Cox: A Biblia a valaha készült egyik legrosszabb könyv
További Kultúr cikkek
Brian Cox – akit korábban már láthattunk magyarul káromkodni – sosem arról volt ismert, hogy finomkodna, ha véleményalkotásról van szó. Legutóbb például a Napóleon című filmbe, pontosabban annak főszereplőjébe, Joaquin Phoenixbe szállt bele, akivel kapcsolatban azt állította, sokkal jobban játszott volna, mint ő – ahogy magát a produkciót is pocséknak minősítette.
Az Utódlás színésze ezúttal viszont nem valamelyik pályatársa vagy egyéb film miatt fogalmazott meg erős kijelentéseket, hanem a vallást illetően. Brian Cox a The Starting Line Podcast vendége volt, ahol több témáról is szót ejtettek, köztük Istenről és a spiritualitásról – írja a TMZ.
A színész elmondása szerint a társadalomnak jobban el kéne mozdulnia a matriarchátus felé, és az ok, amiért az emberek ellenállnak ennek, az a Biblia. Mint hozzátette, az összes történet, egészen Ádámig és Éváig visszanyúlva, kisebb szerepnek rendeli alá a nőket a társadalomban, amelyek mára a tudatalattinkba égtek.
A propaganda egészen a régi időkig visszanyúlik. A Biblia a valaha készült egyik legrosszabb könyv, legalábbis a számomra, mert azzal a felvetéssel kezdődik, hogy ott volt Ádám bordája, amiből a nő lett teremtve, ezt nem hiszem el, elég nagy hülyeségnek hangzik
– mondta a színész, megjegyezve, hogy az embereknek nincs szükségük arra, hogy hazugsággal etessék őket, hanem az igazságot kell hallaniuk, ami nem Ádámot és Évát jelenti.
Az interjú egy másik pontján Brian Cox úgy fogalmazott, nem hiszi, hogy Isten létezne, ahogy szerinte a vallás is csak azt a célt szolgálja, hogy kontrollt gyakorolhassanak a hívők felett. Mint kiemelte, az olyan iratok, mint a Biblia, így csak visszafogják az embereket, nem teret engedve a változásnak.