Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEM147 milliós képregény a Comic Conon
Az is nagy élmény lehet, ha valakinek sikerül kijutnia San Diego városába a legnagyobb geek találkozóra, a Comic Con fesztiválra (már akinek, ugye), de ha még hozni is sikerült valami szuvenírt, az az igazi diadal. Apró porfogókat könnyen vadászhat magának az ember, de az igazi értékek, amikre a legelvetemültebb gyűjtők utaznak, nem éppen filléres mulatságok. A wired.com összeszedte a Comic Conon kapható legdrágább tárgyakat. Hiába, ezen a szinten a film- és képregény-rajongás már nem a szegény geek gyerekek játszótere.
Lehet venni Transformert 162 dollárért (36 ezer forint), ami még olcsónak mondható. A Star Trek : Az új nemzedék című sci-fi sorozat szereplőinek egyenruhái, amik ráadásul nem is az eredeti, kelléktárból vett darabok, hanem replikák, egyenként 2300 dollárba kerülnek. Egy igazi filmes ereklye, a Harrison Ford ostora az Indiana Jones és a végzet temploma című filmből már 75 ezer dollárba kerül.
Ripley hadnagy lángszórója A nyolcadik utas: a Halál című filmből ennél is többe, 95 ezer dollárba fáj. A képregény-fesztivál legdrágább árucikke stílszerűen pont egy képregény. Az Action Comics első kiadása, amiben Superman először jelent meg, hibátlan állapotban 600 ezer dollárért, azaz 134 millió forintért cserélhet gazdát. De a Detective Comics 27. száma, azaz Batman képregényes debütálása még ennél is drágább, ugyanis 660 ezer dollárt, vagyis 147 millió forintot ér. Az első önálló Batman-képregény 850 ezer dollárért ment el egy 2012-es aukción.
Rovataink a Facebookon