Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMMár a Sony is lecsapott A nagy füzetre
A Sony független filmek forgalmazására szakosodott fiókcége, a Sony Picture Classics vásárolta meg és mutatja be Észak-Amerikában Szász János Kristályglóbusz-díjas háborús drámáját, A nagy füzetet. A film néhány hete a legjobb idegen nyelvű alkotás Oscar-díjáért versengő művek kilencre szűkített listájába is bekerült, novemberben pedig teltházas előadáson, tapsoló közönség előtt vetítették le az Amerikai Filmintézet washingtoni mozijában.
A film főszereplője egy ikerpár (Gyémánt László és Gyémánt András), akiknek a boldog élete egycsapásra véget ér a háború kitörésekor: szüleik úgy döntenek, nagyobb biztonságban lesznek a soha nem látott nagymamánál (Molnár Piroska) a kis faluban, mint a nagyvárosban. Hamar kiderül, hogy édesanyjuk nem véletlenül nem nézett húsz évig a mama felé: finoman szólva sem kedves, az, hogy szukafattyaknak hívja és üti-veri a fiúkat, még a legenyhébb jellemzője (forgatási riportunkat itt olvashatják, kritikánkat pedig itt).
A Sony Picture Classics eddig többek között Woody Allen, Jim Jarmusch, Mike Leigh, Richard Linklater, Pedro Almodovar és Michael Haneke filmjeit forgalmazta sikeresen az észak-amerikai piacon, eddigi legnagyobb dobásuk a 151 millió dollárt kaszáló Éjfélkor Párizsban volt.
Rovataink a Facebookon