Tom Hanks szerint már nem a technika a lényeg a filmeknél, hanem a történet
További Cinematrix cikkek
- Ryan Reynolds felesége miatt újraforgatták a Deadpool & Rozsomák végét
- Jeff Goldblum fiai már kitalálták, mit szeretnének örökölni apjuk 40 millió dolláros vagyonából
- „A csók egy baromság” – Ridley Scott cáfolta Denzel Washington állításait
- Jönnek az ünnepek, kötelező jól érezni magad
- Érthetetlen, miért találnak egymásra, megérdemeljük, ha bedőlünk képzelt vágyainknak
Tom Hanks a műsorban főleg arról beszélt, hogy a közönség ma jobban szereti a valódi történeteket fókuszba állító filmeket, mint a vizuális effektusokkal felturbózott képregényes látványosságokat. Ahogy az Oscar-díjas színész elmondta, az 1970-es és 1980-as években, amikor tévéfilmre próbálták átültetni az Amerika Kapitányt és a Pókembert vagy a Batmant, még nem létezett az a szuper technológia, ami képregényes látványvilágot tett lehetővé, ma már igen.
Valószínűleg Christopher Reeve Supermanje volt az első, amiben már megjelent a modern technika.
Mind elhittük, hogy tényleg repül az ember, rendkívüli volt
– fogalmazott a Variety szerint Tom Hanks, aki szerint ma már bármit meg tudunk csinálni a képernyőn, de adódik a kérdés: mi a történet?
Ahogy az Oscar-díjas színész elmondja, „megálmodhatod a Michigan-tót, és megtöltheted kakukkos órákkal, amelyek tüzet okádó háromfejű sárkányt tesznek ki, ami elpusztítja Chicagót. Meg lehet csinálni, de miért? Mi a történet, és mit fog mondani rólunk?” – tette fel a kérdést Tom Hanks, aki szerint volt egy olyan időszak, amikor DC- és Marvel-filmeken át láttuk saját magunk jobb verzióit.
Istenem, egyszer úgy éreztem magam, mint egy X-Men, máskor úgy össze voltam zavarodva, mint a Pókember, vagy dühöngtem, mint Batman. Szerettem a hazámat, mint Amerika Kapitány. Ezen az úton jártunk 20 évig, de ma már az a kérdés: mi a történet? Mi a téma? Mi ennek a filmnek a lényege?
– jegyezte meg Tom Hanks.
Megváltozott a képregényfilmek népszerűsége, mert míg tavaly olyan filmek jelentek meg, mint a Shazam, a Hangya és a Darázs – Kvantumánia, idén már a Joker: Kétszemélyes téboly, a Madame Web és az új Venom próbálta lekötni a nézőket, de az igazán nagy dobás az óriási bevételt produkáló Deadpool és Rozsomák volt, amiben már a történet, a párbeszédek, a humor is fontos, nem csak a látvány.
Tom Hanks szerint a közönségnek új élményekre van szüksége, ha azt érzi, „ezt már láttam”, akkor mást akar, ami nemcsak a szemét gyönyörködteti, hanem az agyát is.
Rovataink a Facebookon