Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMIrdatlan bukás a Gladiátor II, pedig még a melegcsókot is kivágták belőle
További Cinematrix cikkek
- James Gunn a véres és kimerült Supermanhez hasonlította Amerikát
- Ennyire személyes hangvételű film még sosem készült a legendás intézményről
- A Rocknak köszönhetjük a világ legpusztítóbb karácsonyi akciófilmjét
- Kicsi, mire jó ez a narkós és borzasztó sivalkodás?
- Szívbe markoló animációs film érkezik a mozikba
Denzel Washington elárulta, hogy az azonos nemű csókját kivágták a Gladiátor II-ből. A The Independent szemléje szerint egy friss interjúban Washington, aki a kegyetlen üzletembert, Macrinust alakítja Ridley Scott legújabb filmjében, azt a kérdést kapta: „Mennyire meleg a római birodalom?”
Valójában megcsókoltam egy férfit a filmben, de kivették, kivágták, azt hiszem, nyuszik voltak hozzá
– válaszolta a színész. „Egy srácot teljesen szájon csókoltam, és azt hiszem, erre még nem álltak készen. Öt perccel később megöltem. Ez a Gladiátor. Ez a halál csókja” – mesélte a Gayetynek.
Nem ez az egyetlen csók, amit kivágtak – Paul Mescal elárulta, hogy egy közte és Pedro Pascal között rögtönzött csókot is kivettek a filmből.
„Volt egy pillanat, amikor a Pedróval való harcjelenetemet próbáltuk, és a jelenet vége felé támadt egy ötletem, hogy megcsókoljam Pedrót a homlokán” – mesélte Mescal az Entertainment Weeklynek. „Az egyik felvételen megcsináltam, és rádión üzenetünk Ridley-nek [a videófaluban], én pedig így szóltam: »Ridley: Puszi a homlokra, tetszett? Igen vagy nem?'«
Egy másodpercig rádiócsend volt. A rádiója recsegett vissza, és Ridley így szólt: »Attól tartok, igen«
– mesélte Mescal.
De miért?
Az Oscar-díjas 2000-es film folytatása, – amelynek főszerepében Russell Crowe Maximust alakította –, évekkel azután veszi fel a fonalat, hogy Crowe karaktere az eredeti filmben meghódította a Colosseumot.
A folytatásban Maximus unokaöccse, Lucius (Paul Mescal) a gladiátorok brutális életére kényszerül, megpróbál bejutni a Colosseumba, hogy visszavegye a római birodalmat, amelynek ő a jogos örököse. Eközben a Denzel Washington által alakított Macrinus egy volt rabszolga, aki nagy vagyonra tett szert, és érdeke, hogy más gladiátorokat foglyul ejtsen és rabszolgasorba taszítson.
A filmről szóló első, tesztvetítéses kritikák túlnyomórészt pozitívak voltak, viszont tudjuk, hogy azoknak nemigen lehet hinni, hiszen a sajtó kiemelt képviselői általában ritkán festenek hiteles képet az első vetítések alapján egy-egy alkotásról. Ám a mozis bemutató után már árnyalódni is kezdett ez a pozitív kép, majd nagyon gyorsan negatívba fordultak az értékelések.
A film jelenleg a Port.hu-n 5,5 ponton áll, ami nem egy acélos eredmény minden idők egyik legjobb filmjének folytatásától, az IMDB-n meglepően pozitív, 7-es értékeléssel áll a Gladiátor II, a Metacriticen pedig 67 százalékon tanyázik jelenleg Ridley Scott újdonsága, viszont ebbe a 34 kritikába – amelyekből összejött az átlag – beletartoznak az első tesztvetítések ajnározó írásai is, mint például a The Entertainment Weekly 100 százalékos kritikája, ami, valljuk be, nem túl hihető.
A magyar oldalakon pedig rendszerint szétkapták a filmet és a „filmtörténelem legfeleslegesebb folytatásaként” hivatkoznak rá a filmes oldalak. Kritikánkban kollégánk sem volt elájulva Ridley Scott alkotásától, „gyalázatosan rossznak” nevezte írásában, és tízből mindössze 2,5 ponttal „jutalmazta” a filmet.
Rovataink a Facebookon