Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMNicole Kidman erotikus thrillerében tanulmányozhatjuk a bennünk rejlő vadállatot
A Játsszunk gyilkosost! (Bodies Bodies Bodies) fekete komédia rendezője, Halina Reijn egy erotikus thrillerrel tér vissza, amelynek előképei többek közt a Tisztességtelen ajánlat és az Elemi ösztön című filmek.
A Jókislány (Babygirl) világpremierjét a Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon tartották, a kritikusok pedig nagy egyetértésben dicsérték Nicole Kidman játékát, az utóbbi idők legbátrabb és legjobb teljesítményének nevezve.
A bennünk rejlő vadállat
A film története szerint Romy (Nicole Kidman), egy befolyásos vezérigazgató, kockára teszi karrierjét és a házasságát, amikor szenvedélyes viszonyba kezd a nála jóval fiatalabb gyakornokával, Samuellel (Harris Dickinson). Erotikával túlfűtött, bizarr játékokkal teli románcuk egyre furcsább fordulatokat vesz, a nő pedig elbizonytalanodik, hogy az alá-fölérendelt viszonyukban valójában ki irányít.
Mindannyian tele vagyunk tiltott fantáziákkal, amelyeket talán soha nem osztunk meg senkivel. Engem lenyűgöz az emberi természet kettőssége, és ez a film kísérlet arra, hogy ítélkezés nélkül világítsunk rá a személyiségünket alkotó ellentétes erőkre. Számomra a feminizmus a szabadságot jelenti, hogy tanulmányozhatjuk egy nő sebezhetőségét, szerelmét, szégyenét, dühét és a benne rejlő vadállatot
– nyilatkozta a korábban színészként is aktív rendező.
Reijn szerint az öregedés azt jelenti, hogy szembesülnünk kell minden végtelenségével. „Középkorúként nem tudunk elrejtőzni, szembe kell néznünk a belső démonainkkal. Minél jobban elnyomjuk magunkban ezeket, annál veszélyesebbé és zavarodottabbá válhat a viselkedésünk.”
A rendező hozzáteszi: „A Jókislány középpontjában lévő viszony lehetővé teszi Romy és Samuel számára, hogy eljátsszák a hatalom, a nemek, a kor, a hierarchia és az ősi ösztönök körüli káoszt.” Reijn úgy gondolja, hogy tiltott természete ellenére a felfedezés öröme felszabadító, sőt gyógyító erejű lehet.
A Jókislány várhatóan 2025 elején kerül a hazai mozikba az ADS Service forgalmazásában.
Rovataink a Facebookon