Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEM- Kultúr
- Cine hírblog
- heti premierek
- harrison ford
- daniel craig
- olivia wilde
- gagyi
- animációs film
- hupikék törpikék
- 3d
Olivia Wilde nem jön be a kritikusoknak
További Cine hírblog cikkek
Cowboyok és űrlények
Indiana Jones és James Bond nemcsak egy filmben szerepel, de Daniel Craig pont ugyanolyan mozdulattal és és ugyanolyan kalapban ugrik lóhátról a gonoszok járművére, ahogy Harrison Ford tette a Frigyládában. A Vasember 1-2-t levezénylő Jon Favreau 163 millióból forgatott nyári popcornmozit a 2006-os Cowboys & Aliens képregényből, de hiába meztelenkedik benne Olivia Wilde ötszáz apacs előtt, a film július 29 óta csak 107,9 milliót kapart össze, és még a kritikusok is szénné gyalázták. "Nem olyan komoly és magasztos, mint John Ford westernjei, humorban viszont elmarad a két Vasember-filmtől." (Philadelphia Inquirer), "John Favreau, öt ismert forgatókönyvíró és egy rakás effektes sem tudta eldönteni, hogy a film komolyan vegye a western és az űrlényinvázió műfajokat, vagy kiröhögje" (Chicago Reader). A forgalmazó sajtóanyagából kiderül: Daniel Craig James Bondként nem volt hozzászokva a lovaglós forgatási jelenetekhez, ezért már az első napon feltörte a seggét a nyereg. Ráadásul minden olyan elrontott jelenetben, ahol elődjéhez, Indiana Joneshoz hasonlóan lerepült a kalapja, fizetnie kellett a stábnak egy láda sört. (IMDb: 6,6 pont, Rottentomatoes: 45 százalék)
Hupikék törpikék 3D
Gyerekkorunk kedvenc töpörödött törpördögjei Peyo képregényei, a kiváló szinkronos mesesorozat és a Csodafurulya rajzfilm után egy mozifilmben térnek vissza. Sajnos most nem Haumann Péter Hókuszpók magyar hangja, és jó magyar szokás szerint egy tonnányi agyzsibbasztó szóviccet is kapunk (a szörfdeszka törpdeszka, a málnaszörp málnatörp, stb.), de a térhatású moziváltozat angolul sem jobb. "Az Emmy- és Tony-díjas Neil Patrick Harris bármilyen rossz filmet meg tud menteni, de ez az eleve süllyedő hajó még neki is sok volt" - dühöngött a Los Angeles Times munkatársa, és a többi lap is hasonló negatív véleményt írt. A rossz kritika ellenére a 110 millió dollárból forgatott Hupikék törpikék július 29. óta már 329,8 milliót kaszált, így már a folytatását is bejelentették. A mostani sztori röviden: a kék vakarcsokat a jól megszokott fantasy környezet helyett napjaink New Yorkjában szívatja a gonosz varázsló (Hank Azaria), de megtalálja őket egy Jon Arbuckle-kaliberű lúzer (Harris) meg a barátnője (Jayma Mays), így minden jóra fordul. Sinkovits Imre, Haumann Péter, Grúber Hugó, Cseke Péter, Málnai Zsuzsa és a többi klasszikus szinkronhang helyett sajna ezúttal be kell érnünk Szinetár Dórával és Bereczki Zoltánnal. (IMDb: 4,7 pont, Rottentomatoes: 22 százalék)
Született feleség
François Ozon a legújabb filmjében visszatért a 8 nőből ismert szellemes stílusához. Az időpont a 70-es évek, a helyszín az észak-franciaországi Sainte-Gudule városa. A gazdag esernyőgyáros (Fabrice Luchini) rengeteg szeretőt tart öregecskedő feleésge (Catherine Deneuve) mellett, ám az üzem irányítását egy váratlan sztrájk miatt az asszonyka kénytelen átvenni, ráadásul felbukkan a múltjából egy exe (Gérard Depardieu) is. Aranyoroszlánt ugyan nem nyert tavaly Velencében, de a kritikusoknak bejött. "Ozon erőlködés nélkül tudott visszatérni a mainstreambe egy francia színdarab csillogó és néha tényleg nagyon vicces adaptációjával" - írja a tekintélyes Variety, de a Amerika Réz Andrása, Roger Ebert is dicsérte a filmet: "Catherine Deneuve és Depardieu rég voltak ilyen jók együtt". (IMDb: 6,7 pont, Rottentomatoes: 84 százalék)
Nader és Simin - Egy elválás története
Asghar Farhadi iráni rendező már eddig is sakkozhatott volna a filmes díjaival, de idén a Nadir és Siminnel elhozott Berlinből egy Aranymedvét és két Ezüstmedvét, valamint az ökumenikus zsűri és Berliner Morgenpost díjait. Emellet még besöpört 13 másik fesztiváltrófeát is Jerevántól Puláig. A sztori röviden: Nader (Peyman Moaadi) és Simin (Leila Hatami) középosztálybeli házaspár Teheránban. Simin elhagyja a férjét, mert az nem hajlandó elhagyni az országot és Alzheimer-kóros apját, így a férfi kénytelen felfogadni egy gondozónőt (Sareh Bayat). Egy nap Nader a sötét lakásba tér haza, ahol apja magatehetetlenül fekszik. Az ügyből per kerekedik. A kritikusok mind istenítik a filmet: "Farhadi a maga erős és kifinomult stílusával egy durva családi vitából is képes kortárs tragédiát faragni" (Guardian), "Rendkívül szép házastársi thriller Iránból" (Observer). (IMDb: 8,5 pont, Rottentomatoes: 100 százalék)