Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMVezetőn veszekszik a Sláger és a Danubius
A távozása utáni moratórium lejárta előtt lépett a versenytárs alkalmazásába a Sláger Rádió korábbi kereskedelmi igazgatója - áll az országos kereskedelmi adó közleményében, amelyre a Danubius Rádió érdemben nem reagált.
A Sláger azt kifogásolja, hogy Turi Árpádot, aki tavaly októbertől augusztus 8-ig volt az adó kereskedelmi igazgatója, munkaszerződése szerint a távozását követő hat hónapra "versenysemlegességi kötelezettség terheli", azaz ez idő alatt a rádió versenytársánál nem létesíthet előző munkakörével megegyező, vagy ahhoz hasonló jogviszonyt.
"Amennyiben szükséges, a Sláger Rádió haladéktalanul megteszi a szükséges jogi lépéseket valamennyi jogos követelése érvényesítése érdekében" – írta közleményében a rádió.
A Danubius közleménye szerint a társaság álláspontja az, hogy "közte és a másik kereskedelmi rádió között az említett témában nincsen jogviszony, ezért számukra a levél értelmezhetetlen", ezért nem kívánják kommentálni az ügyet, és a maguk részéről lezártnak tekintik.
Új titulus, ugyanaz a munkakör
Turi a Danubiusnál kereskedelmi vezérigazgató-helyettesi pozíciót kapott, hozzá tartozik a rádió tájékoztatása szerint a reklámértékesítés és a promóció is, de a Sláger szerint az új, eddig nem létezett titulus csak trükk, hogy kikerüljék Turi szerződésének korlátozó passzusait.
Turi kinevezése "nemcsak azt a szemléletet tükrözi, amely szerint egységben kívánjuk kezelni a kereskedelmet és a promóciót, hanem azt a felelősségi szintet is, amely nálunk ehhez a területhez kapcsolódik" - idézte Földes Ádám vezérigazgatót a Sláger vádjaira reagálva a Danubius Rádió közleménye.