Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMTovábbi Média cikkek
- Puzsér Róbert és a Fókuszcsoport is nekiment Dancsó Péternek
- Ahol egy démon simán elmegy gyorsétterembe dolgozni
- Az Apatigris inkább házimacska, de kandúrkodni vágyik
- Meghalt Joe Ruby, a Scooby-Doo rajzfilmsorozat egyik alkotója
- Van olyan fajtája a szexuális erőszaknak, amiről én is most hallottam először
Akár már szerdai ülésén dönthet a két országos kereskedelmi rádiós jogosultság sorsáról a médiahatóság.
Az objektív szempontok (azaz a megajánlott koncessziós díj, a magyar zene aránya és a civil és kulturális tartalom időtartama) alapján a nagyobbik vételkörzetű, most a Sláger által használt jogosultságért versengő FM1 Konzorcium és a Danubius-frekvenciáért induló az Advenio Zrt. vezet, de még nem adták le a tagok által a műsorszolgáltatási tapasztalatért és a kiegészítő szolgáltatásokért odaítélhető pontokat.
A médiatörvény előírásai szerint az ORTT döntéshozatala során első és második menetben kétharmados, a harmadikban feles többség kell a két országos jogosultság odaítéléséhez; az elnök csak a két utolsó körben voksolhat.
Akár ki is zárhatják
Az Index információi szerint azonban Majtényi még a pontozás előtt el akarja érni, hogy kizárják a páláyzatból az Adveniót és az FM1-et, mondván ajánlatuk irreális, hiszen árbevételük felét ajánlanák fel az államnak koncessziós díjként. Mindezt azért tudják megtenni, mert úgynevezett sales house-okon keresztül árulnák a rádiók műsoridejét, vagyis a profit nagy része ezeknél a cégeknél jelentkezne.
Az ügyben már megszólalt a miniszterelnök és a köztársasági elnök is, mindketten a pályázat tisztaságának fontosságát hangsúlyozták.
Egyelőre azonban sajtóértesülések szerint az ORTT jobboldali delegáltjai az Adveniót támogatják, a baloldaliak pedig egyes híresztelések szerint az FM1-et, éppen ezért lehetséges, hogy a két frekvencián végül ez a két adó osztozik majd.
Ha azonban Majtényinek sikerül elérnie, hogy kizárják a két rádiót, akkor várhatóan a két eddigi adó, a Danubius és a Sláger nyeri a pályázatot.
Hosszú volt az út
A parlament által tavaly decemberben elfogadott médiatörvény-módosítás szerint a két hullámsávot használó Sláger, illetve Danubius Rádió a digitális műsorszórásra átállás terén tett vállalások fejében 12 év után újabb 7 évre nyerhette volna el pályázat nélkül a koncessziót.
Sólyom László köztársasági elnök az óév utolsó napjaiban kért előzetes normakontrollt a változtatásról, az Alkotmánybíróság pedig a tavasszal megsemmisítette az új passzusokat, az ORTT pedig július végén kiírta a pályázatot a két, november 18-án lejáró jogosultságra.
Az augusztus 28-i beadáskor hat társaság nyolc ajánlatát regisztrálta a médiahatóság irodája, ám másfél héttel később, a pénzügyi-üzleti terv irreális voltára hivatkozva kizárták a mindkét frekvenciát megpályázó, a Rádió1 korábbi ügyvezetőjének kizárólagos tulajdonában álló Zene Rádió Zrt.-t.
Napokkal később különvélemény-csata bontakozott ki a testületi tagok között arról, helyes volt-e ez, miközben Majtényi László ORTT-elnök arról beszélt a sajtónak, hogy versenyben irreális ajánlat.