További Média cikkek
- Puzsér Róbert és a Fókuszcsoport is nekiment Dancsó Péternek
- Ahol egy démon simán elmegy gyorsétterembe dolgozni
- Az Apatigris inkább házimacska, de kandúrkodni vágyik
- Meghalt Joe Ruby, a Scooby-Doo rajzfilmsorozat egyik alkotója
- Van olyan fajtája a szexuális erőszaknak, amiről én is most hallottam először
Bírósághoz fordult a Sláger Rádiót működtető társaság az országos kereskedelmi rádiós pályázat eredménye miatt - közölte a társaság vezérigazgatója. Heal Edina, aki pár órával a médiahatóság múlt szerdai döntéshozatala után már jelezte, hogy perelni fognak, közölte: hétfőn be is adták a keresetet.
Az Index információi szerint a Sláger a nyertes rádiók üzleti tervét támadja, és valószínűleg ugyanazt az érvelést fogja a bíróság előtt kifejteni, amit Majtényi László, az ORTT lemondott elnöke is képviselt. Eszerint bevételük ilyen magas százalékát koncessziós díjként a rádiók akkor sem tudnák befizetni, ha a sales house rendszert alkalmaznák, mivel az alacsony bevételek mellett a kiadásaikra nem jutna elég pénz, feltéve, ha nyereséggel akarnak működni. Az ORTT kiírása kifejezetten gazdasági alapokon működő rádiókról szólt. (A sales house rendszer alapján a rádiók egy másik cégnek adják el nyomott áron a hirdetési idejüket, amely magas haszonkulccsal adja tovább, így a profit ott képződik, a rádió bevétele alacsony marad. Vagyis a bevétel 50 százalékát kitevő koncessziós díj sem lesz több a minimumként előírt 350 milliónál. A baj csak az, hogy ebben az esetben a rádióknak papíron a fennmaradó ötven százalékból kéne finanszírozniuk működésüket.)
Úgy tudjuk, a Sláger megpróbálja elérni, hogy formai okokra hivatkozva több pályázatot érvénytelenítsen a bíróság, így a többi között felmerülhet a másik frekvenciát elnyerő Advenio kizárása is, amiért nem csatolták pályázatukhoz azt a nyilatkozatot, miszerint lemondanak a cégcsoporthoz tartozó nem országos rádiójukról, a Lánchídról.
Ezzel a Sláger azt érhetné el, hogy a bíróság a sok formai hiba miatt új pályázatot írjon ki. Kérdés persze, hogy a bíróság megsemmisíti-e egyáltalán az ORTT döntését, ha kiderül, hogy szabálytalan volt a pályázati eljárás. A bírósági eljárás évekig eltarthat, a pernek pedig nincs halasztó hatálya, vagyis ahogy az országos televíziós frekvenciákra kiírt pályázat esetében is, a bíróság legfeljebb kártérítést ítélhet meg. (A TV3 tulajdonosa támadta 1997-ben a pályázatot, amit az RTL Klub és a Tv2 nyert meg, majd amikor kiderült, hogy a per végkimenetelétől függetlenül nem valószínű, hogy frekvenciát kap, kivonult a piacról, eladta a két országos adónak a kábelcsatornát)
Hálózatot építenek
A Danubius Rádió tulajdonosai vizsgálják annak lehetőségét, hogy az adó regionális frekvenciákon működjön tovább országos jogosultságának elvesztése után.
Azon kívül, hogy "nem zárkóznak el" ettől a megoldástól, Földes Ádám vezérérigazgató azt nem akarta elárulni, hogy a Sláger Rádióhoz hasonlóan perre mennek-e a médiahatóság előző heti döntése miatt; csupán annyit mondott: részleteket egy-másfél hét múlva hoznak nyilvánosságra.