Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEM- Kultúr
- Média
- duna televízió
- duna tv
- közszolgálati tévé
- külügyminisztérium
- szabó lászló
- korrupcilovetta
Az államtitkárról forgatott az államtitkár férje
További Média cikkek
- Puzsér Róbert és a Fókuszcsoport is nekiment Dancsó Péternek
- Ahol egy démon simán elmegy gyorsétterembe dolgozni
- Az Apatigris inkább házimacska, de kandúrkodni vágyik
- Meghalt Joe Ruby, a Scooby-Doo rajzfilmsorozat egyik alkotója
- Van olyan fajtája a szexuális erőszaknak, amiről én is most hallottam először
Szabó László, a Duna TV-t felügyelő Hungária Televízió Közalapítvány Fidesz által delegált kurátora a közszolgálati televízió újabb furcsa szerződéseit ismertette a sajtóval. A kurátor szerint dokumentumok támasztják alá, hogy Horváthné Fekszi Márta, aki a Bajnai-kormány alatt a Külügyminisztérium kabinetfőnöke volt, közbenjárt azért, hogy a tárca szerződést kössön egy az Európai Uniót népszerűsítő műsorsorozat elkészítésére a Duna Tv-vel, sőt elintézte, hogy a produkciót a politikus férjének és fiának vállalkozása gyártsa le. Szabó László szerint így felvetődik Horváthnéval szemben a befolyással üzérkedés gyanúja, mivel ő segítette elő a szerződések megkötését, sőt faxok bizonyítják, hogy ő is hagyta jóvá azokat.
A Külügyminisztérium és az Európai Unió magyarországi képviselete 2009 júniusában 84 millió forintos szerződést kötött a Duna Televízióval a Mi vagyunk az unió című hetente jelentkező, 15 perces műsor részeinek elkészítésére. A szerződést 2009 novemberében meghosszabbították a következő évre, bruttó 153 millió forintért.
Ugyanazon a napon a Duna TV 104 millió forintért megrendelte a produkciót a műsort addig is gyártó Horváth Televízió Bt.-től. A cég két tulajdonosa Horváth Miklós Arzen és Horváth Miklós, a Gyurcsány-kormány külügyi államtitkárának, Horváthné Fekszi Mártának a férje és a fia. A politikus a szerződések megkötésekor, a Bajnai-kormány alatt a külügyminiszter kabinetfőnöke volt. Fekszi Márta egyébként a műsorban is többször feltűnik, például több külföldi kitüntetéséről is riportot készített a férje cége.
Szabó szerint meglepő, hogy amíg a Külügyminisztérium 153 millió forintot adott a produkcióra, addig a Duna Televízió 104 millió forintért rendelte meg, 49 millió forintot pedig megtartott mintegy közvetítői díjnak az adófizetők pénzéből. Még furcsább az, hogy a műsort a stáblista szerint a Duna Televízió munkatársai készítették, vagyis vagy a cég dolgoztatta a köztévé alkalmazottait, esetleg valójában a Duna Tv gyártotta a műsort, és a cég a kifizetett pénzért valójában nem sok mindent csinált.
A megrendelés körüli kusza helyzetet jól jellemzi, hogy a szerződések szerint ugyanaz az ember a kapcsolattartásra kijelölt személy a Duna Televízió és a gyártó cég részéről is, vagyis ugyanannak az embernek kellett volna mindkét fél érdekeit képviselnie.
A Hungária Televízió Közalapítvány kuratóriumi elnökségének Fidesz által delegált tagja az ügyben a testület összehívását kezdeményezi, és azt reméli, hogy az megteszi a szükséges jogi lépéseket. Ellenkező esetben ő maga tesz feljelentést az ügyben.