További Média cikkek
-
Puzsér Róbert és a Fókuszcsoport is nekiment Dancsó Péternek
- Ahol egy démon simán elmegy gyorsétterembe dolgozni
- Az Apatigris inkább házimacska, de kandúrkodni vágyik
- Meghalt Joe Ruby, a Scooby-Doo rajzfilmsorozat egyik alkotója
- Van olyan fajtája a szexuális erőszaknak, amiről én is most hallottam először
Az MTV a Ma Reggelre is kiterjesztette a "kereskedelmien közszolgálati" irányvonalat, így hétfőtől jóval kevesebb politikai, közéleti vendég lesz a műsorban.
Krizsó eltűnik a képernyőről

Az Index úgy tudja, hogy az eddigi műsorvezetők közül csak Jegyes-Tóth Krisztának szavaztak bizalmat, Krizsó Szilvia munkájára nincs többé szükség. Egy informátorunk szerint "bevégezték, amit akartak, Mészáros Antónia kirúgásával, Süveges Gergő száműzetésével és most Krizsó eltávolításával elérték, hogy ne legyen egyetlen olyan műsorvezető sem a közszolgálatban, aki érdemi kérdésekkel sarokba szoríthatna egy politikust".
A Pulitzer-emlékdíjas riporter és a Wikileaks által kiszivárogtatott 2007-es nagykövetségi táviratokban az 5. legbefolyásosabb nő közé sorolt Krizsó Szilvia úgy tudjuk, régóta "nyomta a bögyét" Élő Gábornak, az MTI Hírcentrum vezetőjének és Papp Dánielnek, az MTVA hír- és hírháttérműsorokért felelős főszerkesztőjének. (Élő Gábor szerkesztőségünkhöz eljuttatott levele szerint nem ő felügyelte a Ma Reggelt, hanem Gazsó L. Ferenc, az MTVA közéleti főszerkesztője. Gazsó posztját Papp Dániel vette át egy hete.)
A Ma Reggel bulvárosításának ötlete ezért éppen kapóra jött ahhoz, hogy a kényelmetlen kérdéseket feltevő riportert levehessék a képernyőről. Krizsó félreállítása jól illeszkedik abba a trendbe, hogy az m1-et olyan szórakoztató csatornává alakítsák át, amiben a politika mind kevesebb szerepet kap.
Ezt bizonyítja, hogy miközben talkshow-k, vetélkedők és sorozatok bőségesen szerepelnek az új műsorstruktúrában, új közéleti, politikai műsor csak egy indul, a szintén a Ma Reggelből kirakott Obersovszky Péterrel a Lényeg.
Krizsó Szilvia, az Index kérdésére csak annyit reagált, hogy a Ma Reggelről nem jogosult nyilatkozni, "de Böröcz István, az MTVA vezérigazgatójának engedélyével annyit mondhatok, hogy egy olyan új műsor tervein dolgozom, ami a tudományos, gazdasági és kulturális élet szereplőit mutatná be nem szokványos módon".
Szabó Lászlót, az MTVA kommunikációs igazgatója megerősítette értesüléseinket, és elmondta, Krizsó Szilviával ugyan tárgyalásban vannak, de még nem találtak új szerepet neki.
Négy nő
A Ma Reggelben pénteken szerepelt utoljára Süveges Gergő is, akit m2 intendánsként elkövetett szivárogtatása miatt a Duna TV-be száműztek, ahol a Közbeszéd és Hírháttér című műsorokban szerepel. Süveges továbbá az egyik műsorvezetője lesz az MM megoldások magazinja című napi, délutáni szolgáltató műsornak, amit az egykori Ablak mintájára indítanak el hétfőtől. Betlen Jánosnak szintén mennie kell, miután egy júliusi élő adásban kifakadt az elbocsátások miatt, ő a Duna TV Klubszoba című műsorát vezeti.
Az Index úgy tudja, hogy az MTV-ben a Balatoni nyár sikerein felbuzdulva és annak mintájára kívánják átalakítani a reggeli műsort, aminek jövő héttől csak női műsorvezetői lesznek. Jegyes-Tóth Krisztina mellett szerepet kap Bakos Piroska, aki Magyarország uniós elnöksége idején a szóvivői feladatokat látta el.
Szintén a Ma Reggelbe kerül Novodomszky Éva, akit korábban a közszolgálati bulvárhíradó egyik műsorvezetőjeként emlegettek, de miután kiderült, hogy a Pont nem indul el, Novodomszkynak a reggeli műsorban ajánlottak helyet. A negyedik műsorvezető Erdélyi Klaudia lesz, aki a Duna TV Hattól nyolcig című műsorát vezette eddig.
Az átalakuló Ma Reggelről Szabó László elmondta, hogy a műsor struktúrájában, díszletében és főcímében is átalakul. A műsor politikai, közéleti része nyolcig fog tartani, azt Bakos Piroska és Jegyes-Tóth Kriszta fogja vezetni heti váltásban, majd nyolctól kilencig jön a könnyedebb, bulvárosabb rész, amit Novodomszky Évára és Erdélyi Klaudiára bíztak.
Ehhez a cikkhez ajánljuk
- Kultúr
Hatalmas dobásra készül a Gundel Keleti Andreával
A mozgás és a kultúra egyesül.
március 25., 13:03
- Kultúr
Bejelentették a Sziget Fesztivál újabb fellépőit
FKA Twigs, Little Simz és az Empire of the Sun is köztük van.
március 25., 10:12
- Kultúr
Először szerepel együtt a színpadon Básti Juli és Mucsi Zoltán
Garantált a sírás.
március 25., 09:34
- Mindeközben
Pásztor Erzsi: Embertelen ára van a minőségi ételeknek, de úgy vagyok vele, hogy 88 évesen már megveszem
tegnap, 21:32
- Címlapon
Olyan fegyverrendszert telepített Amerika, hogy a kínaiakban megállt az ütő
Egyesek szerint ezzel egyértelműen Kínát vették célba.
tegnap, 19:04
- Címlapon
Donald Trump katonai erőt is alkalmazna Grönland megszerzéséért
Reagáltak az Egyesült Államok elnökének tervére.
tegnap, 22:12
- Mindeközben
Nosztalgikus fotókkal köszöntötte testvéreit Király Linda a születésnapjuk alkalmával
tegnap, 18:32
- Címlapon
Vlagyimir Putyin újabb háborúra készülhet: Európára is lecsaphat a Szovjetunió 2.0
Megvan az első három ország, amely Ukrajnát követheti a sorban.
tegnap, 21:07
- Kultúr
Határon túli magyar diák nyerte a 18. Országos Középiskolai Filmszemlét
Szabadkai fiatal győzött.
március 25., 13:51
- Kultúr
Gérard Depardieu bíróság előtt: Mindig is azt mondták, hogy oroszos természetem van
Elismerte, viselkedését egyesek durvának tarthatják.
március 25., 12:29
- Kultúr
A tűzfalak rengetegjét csak Pataki Ági arcképe törte meg
A Belváros sokat látott városkapuja, a Kálvin tér története.
tegnap, 20:33
- Kultúr
A fiú cowboykalap formájú fejjel született, nincsen könnyű élete
A Tubi tudja, hogyan kell megfeszíteni a húrt.
március 24., 06:00
- Kultúr
Lipcsében mutatják be négy magyar író új köteteit
Hamarosan megnyílik a lipcsei könyvvásár.
március 25., 09:03
- Kultúr
A Kamaszokból is ismert Erin Doherty az Indexnek: Felszabadító, amikor ennyire domináns nőt játszhatok
A britek újdonsült sorozatsztárjával beszélgettünk.
március 25., 05:48
- Kultúr
Ebben a korszakban az emberek még tudtak hinni a csodákban
Tisztelgés Harry Houdini és kortársa, Nikola Tesla előtt.
március 25., 06:03
- Mindeközben
Ábrahám Edit elmondta, mennyire van hatással az életére a Barátok köztös szerepe
tegnap, 15:30
- Kultúr
Márkó és Barna Síkideg – Jó hírek poloskáknak
Márkó és Barna szerint rengeteg „jó hír” érkezett az ország állapotáról, és az is jó, hogy ezekről mind elvonja a figyelmünket a gyűlöletkeltés.
március 24., 08:09
- Címlapon
Itt a fordulat az időjárásban: hózáporok vetnek véget a 20 fokos melegnek
A viharos széllökések sem kímélnek minket.
tegnap, 17:45
- Mindeközben
Freddie a szépségről: Hiba a külcsínre építkezni, mert az el fog múlni, és mindig jönnek fiatalabbak, vonzóbbak
tegnap, 14:05
- Címlapon
Donald Trump megosztó tervéhez kéri Orbán Viktor segítségét Benjamin Netanjahu
A Times of Israel szerint több megállapodás is születhet.
tegnap, 20:32
- Címlapon
Kasza Tibi A Nagy Duettben: Ha valaki így néz ki, akkor vonyíthat
Véget ért a harmadik élő show.
tegnap, 23:25
- Címlapon
Menczer Tamás: Nehezebb dolgom van, mint Orbán Viktornak
Veszélyességi pótlékot is kért a Fidesz kommunikációs igazgatója.
tegnap, 19:54
- Mindeközben
Ifj. Schobert Norbert gitárt ragadt és énekelni kezdte Elvis Presley egyik legismertebb dalát
tegnap, 12:30
- Címlapon
Hetvenöt év után ismét legális, de még mindig kérdéseket vet fel
Hamvaiból éledt újra a magyar agár.
tegnap, 19:04
- Kultúr
Mi van, ha a borzalom bennünk van, nem pedig odakint?
Az És miért, hogy az éjszaka lesújt, feldob és energetizál.
március 26., 07:45
- Kultúr
Oscar-díjas színésszel debütál a Gyilkos a házban következő évada
Egyelőre még titkosak az új karakter- és cselekményrészletek.
március 24., 12:36
- Kultúr
Dr. Csernus Imre: Menjenek a p*csába!
Megérintette a halál szele, mégsem változtatott az életvitelén.
március 24., 12:01
- Kultúr
Kiderült, mikor mutatják be Christopher Nolan Odüsszeiáját
Az Oscar-díjas rendező legújabb eposza igazi sztárparádét vonultat fel.
március 24., 18:45
- Kultúr
A hetvenes években nem tudtuk, mi a szabadság, de jó volt álmodozni róla – Petőcz András íróval beszélgettünk
Az író a Könyvmustra legújabb részében az Allen Ginsberggel való találkozásáról mesél.
március 24., 18:00
- Kultúr
Példátlan összefogás, Alföldi Róbert ikonikus jelmeze is kalapács alá kerül
Társadalmunk legégetőbb problémáinak enyhítésén dolgoznak.
március 24., 17:59
- Kultúr
Továbbgyűrűzik a vita a tudóstársadalomban, megszólalt a főigazgató
Még mindig nem került pont a HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat átalakulásáról szóló ügy végére.
március 24., 12:13
- Mindeközben
Titokban összeházasodott Henry Kettner és párja, gyönyörű helyen keltek egybe a szerelmesek
tegnap, 10:10