Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMPulitzer-emlékdíjat kapott az indexes Földes András
További Média cikkek
- Puzsér Róbert és a Fókuszcsoport is nekiment Dancsó Péternek
- Ahol egy démon simán elmegy gyorsétterembe dolgozni
- Az Apatigris inkább házimacska, de kandúrkodni vágyik
- Meghalt Joe Ruby, a Scooby-Doo rajzfilmsorozat egyik alkotója
- Van olyan fajtája a szexuális erőszaknak, amiről én is most hallottam először
Földes András, az Index újságírója kapta az idei Pulitzer-emlékdíjat.
Munkatársunk elsősorban a menekültkérdéssel foglalkozott az elmúlt három évben. Tudósított többek között az Iszlám Állam elleni háborúból, Irakból, készített interjút egy ISIS által megerőszakolt nővel, helyszíni riportot a német integrációról és a magyar kormány által felállított tranzitzónákról és a libanoni menekülttáborokról. Videóriportjaival Minőségi Újságírás díjat nyert.
Az őcsényi menekülttáboroztatás kapcsán forgatott videót. Itt készült fotójával megnyerte a 2018-as Magyar Sajtófotó Pályázat emberábrázolás kategóriáját.
Legutóbb egy Líbia partjainál járőröző menekültmentő hajón készített háromrészes videósorozatot.
A Pulitzer-emlékdíjat 1989-ben a magyar származású Paul A. Fábry és a Magyar Hitelbank Rt. alapította a nyomtatott és az elektronikus sajtó képviselő számára Joseph Pulitzer magyar származású amerikai sajtómágnás családjának kizárólagos engedélyével. A kuratórium elnöke Sipos Lajos, tagjai Bárándy Péter, Győrffy Miklós, Javorniczky István, Kepes András, Martin József és Rangos Katalin.
A kuratórium életműdíjjal tüntette ki a 168 Óra főszerkeztőjét, Mester Ákost.