Rihanna szolidaritásból mondott nemet a Super Bowlra
További Média cikkek
- Puzsér Róbert és a Fókuszcsoport is nekiment Dancsó Péternek
- Ahol egy démon simán elmegy gyorsétterembe dolgozni
- Az Apatigris inkább házimacska, de kandúrkodni vágyik
- Meghalt Joe Ruby, a Scooby-Doo rajzfilmsorozat egyik alkotója
- Van olyan fajtája a szexuális erőszaknak, amiről én is most hallottam először
A profi amerikaifutball-liga, mármint az amerikai profi amerikaifutball-liga (NFL) legnagyobb eseménye évről évre a Super Bowl, a liga nagydöntője, az AFC és NFC főcsoportok győzteseinek mindent eldöntő összecsapása, az év hagyományosan legnézettebb tévés eseménye (mármint arrafrelé). A 100 millió nézőt a tévé elé leültető meccs ennek megfelelően nem csupán egy sima sportesemény, hanem egy gigaprodukció, felvezetéssel, lecsengetéssel, stadion felett kunsztokat bemutató repülőkkel meg a szünetben fellépő világsztárokkal.
Az átlagosan 3 óra 44 perces műsorfolyamban (tényleg csak a vicc kedvéért, de a TV2-n a Ninja Warrior Hungary hetente 3,5 órában jelentkezik, és X-Faktor-döntőt sem szoktunk megúszni 3 óra alatt) szerepelni egyrészt megtiszteltetés, másrészt jelzi az illető státuszát a szórakoztatóipari szakmunkásligát tekintve, harmadrészt meg, baszki, csak 100 millió gyanútlan nézőre lehet rászabadítani a művészetünket, ugye.
Na, ebből nem kér Rihanna.
A februári döntőben ugyanis eredetileg ő lépett volna fel, és nem Adam Levine Maroon 5 nevű zenekara, de a barbadosi énekesnő, aki a Sziget fennállásának egyik legminősíthetetlenebb hankiját tolta le pár éve, azt üzente az NFL-nek, hogy kösz, de nem kösz, mert nem ért egyet a liga álláspontjával, amit a himnusz alatt letérdelő játékosok kapcsán megfogalmazott.
Ebben a cikkben minden benne van erről a botrányról, most csak dióhéjban: 2016 augusztusában a San Francisco 49ers irányítója, Colin Kaepernick a csapata előszezonban játszott meccsei alatt nem állt fel a kezdőrúgás előtt hagyományosan eljátszott himnuszhoz, mert így tiltakozott a fekete amerikaiakat ért, sorozatos, rasszista motivációjú rendőri brutalitás ellen, mely nem egy halálos áldozatot követelt. Szeptember 1-jén, az utolsó előszezonbeli meccsen már nem ült a padon, hanem féltérdre ereszkedve hallgatta a himnuszt. A példáját többen követték, és kitört a botrány, ami Kaepernicket munkanélkülivé tette, hiszen 2017 óta egy csapat sem alkalmazza, de persze NEM EMIATT. Mostanában a Nike arca.
Rihanna szerint mindenkinek joga van eldönteni, mit tesz vagy mit nem a himnusz alatt, és ha az NFL ezt nem így gondolja, akkor keressenek más udvari kobzost.
Na, így lett Adam Levine a szegény ember Rihannája.
Ne maradjon le semmiről!