Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEM"A Manager magazin decemberi lapszámának részeként került az olvasókhoz 'A száz leggazdagabb magyar' című összeállítás, ami a német nyelvű Manager Magazin évek óta kidolgozott koncepciója alapján készült" - közölte Pető Endre az MTI-hez eljuttatott közleményben a védjegy törlését indokolva.
A magazin "álláspontja az, hogy közvetlen összefüggés van aközött, hogy a Magyar Hírlap a támadott színes ábrás védjeggyel megjelölt kiadványt 2002 novemberében megjelentette és aközött, hogy a Manager Magazin Verlag 2002 márciusában kiadta a német nyelvű Manager Magazin adott havi lapszámát 'Die 100 Reichsten Deutschen' címlappal" - írta.
Ezek alapján "alaposnak tűnik az a feltevés, hogy a Ringier-csoporthoz tartozó Magyar Hírlap 2002. június 17-én bejelentett színes ábrás védjegy kialakításának, tervezésének időpontjában a döntést hozók ismerték a Manager Magazin 2002 márciusi címlapját, és gyakorlatilag e magazin magyar nyelvű tükörfordításának megfelelő ábrás megjelölést alakítottak ki és jelentettek be védjegyoltalomra Magyarországon" - olvasható a közleményben.
"Ezzel a lépésével a Ringier-csoporthoz tartozó Magyar Hírlap Rt. rosszhiszeműen a más által kitalált ábrás megjelölés - védjegyoltalomból eredő - kizárólagos használati jogainak megszerzését célozta meg" - írt Pető Endre. Az ügy kapcsán a Ringier Kiadói Kft. ügyvezető igazgatóját, Papp Bélát az MTI hétfőn nem tudta elérni.
Ki lopott kitől?
A Magyar Hírlap korábbi kiadója, a svájci Ringier kiadó a napilap megszüntetése előtt és után többször is leszögezte, hogy megtartja a kiadványokat (100 leggazdagabb magyar, 50 legsikeresebb fiatal). Sőt, a Top 100 leggazdagabb emberről szóló újságot a jövőben is kiadja. Számításaikat azonban keresztülhúzta, hogy a Spiegel-csoporthoz tartozó Manager Magazin az Első száz 2004-ben címmel összeállítást közöl a legvagyonosabb magyarokról. Ráadásul a Manager Magazin azt a Szakonyi Pétert kérte fel a kiadvány összeállítására, aki az egykori Magyar Hírlap munkatársaként a Ringier termékén dolgozott, és az eddigi két top 100 összeállításában szerzett tapasztalata alapján vállalta el az anyaggyűjtést és a szerkesztést.