"Egyetlen uniós tagállamban sem olyan rossz a közszolgálati televízió helyezete, mint Magyarországon" - írta Gyurcsány Ferencnek írt levelében az európai közszolgálati műsorszolgáltatók szövetségének elnöke, Arne Wessberg.
Szégyenből modellé
Arne Wessberg
Magyarország már eddig is több kritikát kapott az EU-tól a közmédiumok finanszírozása miatt, azt kifogásolva, hogy ezek támogatása nem rögzített, mértékét az éves költségvetések határozzák meg.
Az ORTT egyelőre nem hosszabbított
"Erősnek érezzük az MTV politikai befolyásolására vonatkozó megjegyzéseket" - nyilatkozta a Népszabadságnak Danks Emese kormányszóvivő, aki hozzátette: a közszolgálati médiumok helyzetét a médiatörvény módosítása rendezheti, a kétharmados jogszabályról ősszel kezdődnek a tárgyalások.
Mindeközben míg a Duna TV már megkapta, az MTV-nek elakadt az októberben lejáró, tíz éve kiadott engedélyének meghosszabbítása. Ladvánszky György, a testület MSZP-s tagja szerint a köztévé az utóbbi időben nem megfelelően teljesíti közszolgálati feladatait, ezért komoly figyelmeztetést érdemelne, például azzal, hogy csak ideiglenesen hosszabbítanák meg a szerződését.
Ez összefüggésben állhat azzal a korábban kiszivárgott tervvel, hogy a kormány csak egyetlen közszolgálati tévét tartana fent a jövőben. Az MTV-nek a Duna TV alá való beszervezését két dolog is indokolná, az egyik, hogy az MTV-nek esélye sincs négymilliárd forintos tartozásának kiegyenlítésére, a másik pedig, hogy a Tőzsdepalota kanadai tulajdonosa bejelentette, hogy jövőre piaci alapokra helyezi az épület bérbeadását az MTV-nek, amelynek addig minden valószínűség szerint nem épül fel az új székháza.