Nem Spielberg, hanem Ang Lee. Pedig előbbi szerintem jobban megérdemelte volna, magához képest szokatlanul visszafogott és precíz módon rendezte meg a Lincolnt.
A Keith Urban - Nicole Kidman párost ausztrál kiejtést imitálva köszönti, de beég. Kidman feje egy tanulmány volt.
Messze a legjobban néz ki eddig a rövid frizurás színésznő, akit a Prometheusban nem nagyon szerettünk.
Ezzel a szemüveggel és hajjal maximum egy nyugdíjas playboy lehetne... Shia LaBeouf lehetne a kurvázó fia, aki felszedi mondjuk a csámcsogó Mila Kunist!
Hugh Jackman és Ben Affleck egyszerre nyomul a vörösszőnyegen, Jack a közepén jár, Ben pedig még csak az elején. Vajon, ha összetalálkoznak, akkor a világon minden nő elveszti az eszméletét egy rövid hisztérikus sikoly után?
Steven Spielberg először 1994-ben nyert rendezőként a Schindler listájával, majd rögtön ugyanezen a gálán övé lett a legjobb filmért járó produceri Oscar is (a harmadikat 99-ben kapta a Ryan közlegény megmentéséért). Egyes életrajzírók szerint az ufóbolond mester azért váltott át az űrlényes-dinós-kincskeresős geek filmekről a grandiózus történelmi drámákra, mert megsértődött, amikor nem az E.T. nyert 1983-ban a legjobb rendező és film kategóriákban, hanem a 8 Oscart besöprő Gandhi.
Egyszerre két szőkét emelget a vörös szőnyegen (tudjuk, tudjuk, Hugh Jackman Rozsomákot játszotta).
Tavaly az akadémia kitiltotta a diktátort az Oscar-gáláról – mármint azt a diktátort, akit a Boratot és Brünót is megformáló Sasha Baron Cohen játszott A diktátor című filmben. Az akadémiának nem tetszett, hogy Cohen ilyen fogással akarja reklámozni a filmjét. A színész nem vette az üzenetet: diktátornak öltözve jelent meg a gálán, egy urnával, amiről azt állította, hogy Kim Dzsongil hamvai vannak benne – ezt sikerült is „véletlenül” az egyik műsorvezetőre öntenie.
Ebből is látszik, hogy igazi kitiltást nehéz elérni az Oscaron, de egy jelöltnek, Nicholas Chartiernek ez is sikerült 2010-ben. Chartier A bombák földjén egyik producere volt, és emailben bombázta(!) többek között az akadémia tagjait, hogy az ő filmjét részesítsék előnyben. Chartiert erre kitiltották a gáláról. A slusszpoén, hogy emberünknek felesleges volt aggódnia, A bombák földjén nyert.
Az mondjuk nem csoda, hogy Harry Potterért egyszer sem jelölték.
Viszont a Woman in Black című horroban és a Young Doctor's Diary tévésorozatban kifejezetten jó volt.
Szerintem nincs. Mondjuk kicsit viccesebbeket kérdez, mint az AP-közvetítés ripoertere.
Adele feje akkora, mint Chenoweth mellkasa.
George Clooney a legstílusosabban öregedő színész evör. Drukkolunk neki az Argó-akcióval.
Két helyszín hangja keveredik csodálatos kakofóniában, az egyiken Chenoweth dumál valami vinnyogó hangon, a másikon Sandra Bullock mesél a ruhájáról, ami valami anyagból van és kurva drága.
Ha felvesz egy flitteres zakót meg egy trapézgatyát az afterpartyn és karaokezni kezd, a buli királya lehet öreg Elvisként!
A legjobb film Oscarjára jelölt filmek általában nem a nagy kasszasikerek közé tartoznak (jó, azért egy-egy becsúszik, lásd Titanic), de az idei év kilenc jelöltje ezzel a trenddel is szembe ment, és eddig kb. 2 milliárd dollárt hozott a gyártóknak. A jelöltek közül hat csak az észak-amerikai mozikban 100-100 millió dollárt szedett össze, míg a tavalyi jelöltek közül ez csak egy filmnek, A segítségnek sikerült, a 2012-es nyertes Némafilmes az USA-ban 45 millió dollárral zárt például.
Ha az átlagot nézzük, a tavalyi jelöltek 73 millió dollárt kaszáltak az USA-ban, az idei filmek viszont 103 milliót. Ez nemcsak annak tudható be, hogy a Szerelem című filmen kívül szinte csak olyanok szerepelnek a mezőnyben, amelyek valóban érdekelték is a nézőket, hanem annak, hogy a tavaly gyártott filmek gyártási- és promóciós költsége mintha alacsonyabb lenne, mint az előző években, így lehetett például a Nyomorultakat rongyos 60 millió dollárból kihozni annak ellenére, hogy Anne Hathaway, Russell Crowe és Hugh Jackman nem éppen az olcsójános színészek közé tartozik.
Az idei legjobb film kategória jelöltjeinek amerikai bevételi listáját a Lincoln vezeti 177 millióval, második az Argó-akció 127 millióval, a Zero Dark Thirty pedig 89 milliót hozott eddig. A Pi élete az amerikai pénztárakban annyira nem vitézkedett, viszont világszerte 577 millió dollárt hozott össze, ami figyelemreméltó.
Csak a rend kedvéért, itt a menetred, ami majd csúszik, de mindegy. Az időkből le kell vonni nyolc órát.
Furcsán dudorodik a Prada-ruha, na.
Hugh Jackman a Nyomorultakban megszerette a szakállt, kicsit furán fest így öltönyben. Adózzunk neki a Dokik című sorozat Cox dokijának összes Jackman-ellenes kirohanásával (és ezzel el is mondtam a véleményem Jackman jelöléséről a legjobb színész kategóriájában).
Dorothy cipője az Óz a csodák csodája című filmből. Az előző tippek között volt emberfej is, csak mondom.
19 éves a csaj, Foxx kezdi bevezetni a nagybetűs életbe. Celeb lesz belőle, bárki meglássa.
Most éppen arra a nagyszerű kérdésre válaszol, hogy mi maradt meg benne Lincolnból. Most meg arra, hogy milyen volt Speilberggel dolgozni. Közben persze már arra gondol, hogy 3 és fél óra, és mehet aludni.
Hogy az összes női olvasónkat megnyugtassuk, mi igenis figyelünk a ruhákra, lelkünk mélyén ott él egy fashionblogger, és csak azért nem tör elő gyakrabban, mert bedugtuk egy Louis Vutton táskába, és ráhúztuk a cipzárt is. De Anne Hathaway ruháját nem hagyhatjuk szó nélkül, ahogy ő is mondja, elölről szolíd bizniszviselet, hátulról viszont már parti, de abból a nem is tudom, mi történt az éjjel, de fura foltok vannak a szöveten-fajtából.
A riporter persze a nyakláncáról kérdezte (Tifannyi, mi más), ahelyett, hogy mondjuk rákérdezett volna, hogy mégis mi a véleménye Heidegger hermeneutikájáról. Felszínes ez a show, mi mást mondhatnánk.
Jamie Foxx szemérmetlenül flörtölt az egyik riporternővel, egyik kezével elkezdte hátulról taperolni, miközben a másikkal a lányába karolt. Rengeteg poén és utalás jut eszembe a Django elszabadul kapcsán, de sajnos mindegyiket lelőtte a belső cenzorom.
A legelső Oscar-közvetítés, amit a tévében elcsíptem, ha jól emlékszem a '92-es volt. A díjazottakra már nem is emlékszem, csak arra, hogy Billy Crystal végigökörködte az egészet. A nyitányhoz például Hannibal Lecternek öltözött be, és kedélyesen elbeszélgetett Anthony Hopkinsszal:
A felvezető videónkban TÉVESEN azt állítottuk, hogy Philip Seymour Hofman nem nyert még egy Oscart sem férfi főszereplőként, pedig de, 2006-ban a Capotéval. MEA CULPA MEA MAXIMA CULPA.
Több "Hi baby!"-t már nem biztos, hogy el tudnék viselni!
A filmakadémia hivatalos Instagram-oldaláról az is kiderül, hogy már a vöröszsőnyegen zabálhattak a sztárok. Volt szusi, de akkora rákokkal, hogy attól egy egyszerű magyar szusifutár konkrétan megrettenne.
Az első díjat a legjobb férfi mellékszereplő kapja majd, gyorsan soroljuk fel őket: Alan Arkin (Az Argo-akció), Robert De Niro (Napos oldal), Philip Seymour Hoffman (The Master), Tommy Lee Jones (Lincoln), Christoph Waltz (Django elszabadul). Érdekesség, hogy mindegyiküknek van már otthon legalább egy az aranyozott, kardra támaszkodó levélnehezékből.
Seth MacFarlane első poénja: igyekszünk majd megnevettetni Tommy Lee Jones-t. És sikerül. Nahát.
De lehet, hogy csak az a baj, hogy se fingás, se zsidózás nem volt még.