Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMGibson és produkciós cége, az Icon Productions képviselője természetesen kitart amellett, hogy a pápa pozitív véleményt mondott a Jézus utolsó tizenkét óráját bemutató The Passion of the Christról: "A filmkészítők és a pápa hivatalos szóvivője, Dr. Joaquin Navarro-Valls közötti levélváltások és személyes beszélgetések alapján továbbra sincs okunk mást feltételezni, mint hogy minden 'pontosan így történt', és a pápa támogatta a filmet."
A hír, hogy a pápa jóváhagyólag nyilatkozott a Passióról, először a Wall Street Journal weboldalán, Peggy Noonan rovatában jelent meg december 17-én. Noonan azt írta, hogy a pápa véleményét maga Dziwisz tolmácsolta Steve McEveety producernek és Jan Michelini rendezőasszisztensnek. McEveety fel is idézte az újságírónőnek a Dziwiszsel folytatott beszélgetést, de - mint azt a Variety írja - egy forrás szerint előtte a Vatikán engedélyét kérte ahhoz, hogy megismételhesse a pápai véleményt.
Dziwisz egy nemrég adott interjúban azonban azt mondta: "Világossá tettem McEveety és Michelini előtt, hogy a szentatya nem nyilvánított véleményt. Azt mondtam, hogy a szentatya a lakosztályában tekintette meg a filmet, de arról senkinek sem mondott véleményt. A szentatya nem ítélkezik ilyen műalkotások fölött, ezt másokra, szakértőkre hagyja."
Hogy ezek után mi az igazság, nem tudni, a - talán soha el nem hangzott - pápai jóváhagyás mindenesetre azért volt fontos, mert megnyugtatta azokat a különböző zsidó és keresztény csoportokat, amelyek attól tartottak, hogy a The Passion of the Christ antiszemita volna.