Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMNem ingyenes többé a Sziget a civil szervezetek tagjai számára. A fesztiválon programot szervező, információs munkát végző szervezetek tagjainak idén már jegyet kell venniük.
"A civil szervezeteknek továbbra is mi biztosítjuk a sátrat, az asztalokat, az áramot" - mondta a Civil Szigetért felelős Vidó Andrea. "A résztvevőknek csak a kedvezményes jegyet kell megvásárolniuk."
A kedvezményes hetijegy 22 500, a napijegy pedig 6000 forint (teljes áron ugyanez 37 500 és 8 ezer forint lenne).
A Sziget egyedi elbírálás alapján ingyen is ad jegyet azoknak a civil szervezeteknek, amelyek jelzik, hogy a kedvezményes jegyeket sem tudják kifizetni.
Az állam nem civil
"A jegyrendszer bevezetésének oka az volt, hogy sok olyan, civilekkel együttműködő szervezet is működik a Szigeten, akiknek a jegyét nem a Sziget feladata finanszírozni. Ilyenek a fesztiválon évek óra jelen lévő minisztériumok, közhivatalok" - mondta Vidó, hozzátéve, a Szigetnek így is 16-17 millió forintba kerülnek majd a civil szervezetek.
A megszorításnak köze lehet azonban ahhoz is, hogy a fesztivál közben lemondott a 100 milliós állami támogatásról, mivel így szeretnék biztosítani függetlenségüket.
A költségvetés azonban nőtt, mivel a külföldi látogatók igényeinek megfelelően egyre több nemzetközi sztárzenekart hívtak meg. Idén már 2,5 milliárd forintot fordítanak az egy hetes bulira.