A szerelmi bánat olyan mint a vakbélgyulladás
További Stenk cikkek
Bozóky Felícia projektjéről, az I Am Soyuzról akkor hallottunk utoljára, amikor egy autóbaleset után újra kellett hangszerelnie a dalait, ebből született a Weightless Waves című dala.
Most fél évig el volt tűnve New Yorkban filmet tanulni és egy svéd szigeten hippiskedni. Egy készülő albummal jelentkezett, ebbe hallgathatunk bele egy háromszámos EP formájában - először a Stenken.
Felicia élete elég nagy részét Svédországban töltötte, saját, ukulelén, gitáron, melodikán, kalimbán (satöbbin) előadott dalaira űrpopként hivatkozik a multi-instrumentalista. Utazgatásai miatt helyen megfordult már a világban: az I Am Soyuz is így született meg, amikor New Orleansból, a texasi határon át, Mexikóba buszozott.
Hirtelen megállt a busz, és az őrök odajöttek hozzám, hogy szálljak le. Egyedül voltam "gringa" tehát nem mexikói, sőt, talán az egyetlen, aki tudott angolul. Az ukulelemmel kimentem a buszból, szakadt az eső, bevittek egy szobába, ahol kérdezték, hogy mit akarok Mexikóban. Zavaromban játszottam nekik egy dalt. Ezzel lazán elengedtek, mint ártalmatlan hippi. Amolyan epiphany volt, hogy még a legegyszerűbb hangszer és legbutább melódia is mekkora hatalom lehet
– mesélte nekünk 2016-ban, amikor a Stenk dalverseny döntőjébe került.
Az új I Am Soyuz EP címe appendix, ez lesz ugyanis az ősszel megjelenő whipple album előzetese, vakbele. (A Whipple ugyanis egy pancreaticoduodenectomia, írta nekünk az orvos végzettségű előadó.) Szerdán lesz egy exkluzív kislemezbemutató koncert az Epreskertben 19:00-kor.
A három számos kislemez a szerelemben elveszésről szól. "Hihetetlenül misztikus, hogy egy szerelemi bánat sokszor olyan erős fizikai jelenség mint mondjuk egy vakbélgyulladás. Pont ott szokott érződni valahol a hasban, pont ahol a szerelem vagy a hiányzás is. Csak a vakbelet néha ki lehet venni, és akkor jobb lesz, pont mint ezt az EP-t." Az I Am Soyuz idén fellép a Müvészetek Völgyén, a Campuson, a Bánkitón, a Tiszavirág Fesztiválon, a Veszprémi Utcazenefesztiválon és a Szigeten is.
A kislemezt meg az albumot is a Tom Tom Stúdióban Dorozsmai Gergő producerelte. A Hangfoglaló programon keresztül Süli András és Rákosi Timea menedzselte a zűrzavart, amíg Soyuz az erdő homályában bolyongott.
A borítót a berlini Hegyháti Emese csinálta, aki majdhogynem az együttes része, pont megérzi a vibrációkat és lerajzolja, hogy mi van Soyuzzal az űrben, miközben tervezik, hogyan foglalják el a világot.
A kislemezt a Spotifyon lehet meghallgatni:
Rovataink a Facebookon