Robbanásszerűen megnőtt a kereslet a fertőtlenítőlámpák iránt
A koronavírus számos változást hozott világszerte az emberek életébe. Az egyik ilyen, hogy egyre többen fordítanak egyre nagyobb figyelmet az egészségük megőrzésére, és ezt a legtöbben ilyen-olyan fertőtlenítőszerek, illetve fertőtlenítőgépek vásárlásával teszik meg.
Egy régi fertőtlenítési technikát is lényegében újra felfedeztek a világjárvány idején az emberek. Már száz éve létezik UVC/germicid lámpás fertőtlenítési technológia, amely napjainkban reneszánszát éli. Tudományos tesztek bizonyítják, hogy a 99,9 százalékos csírátlanítási hatást elérő UVC-fény jelentősen képes csökkenteni a vírusok, baktériumok elszaporodását. A járvány idején kiemelt fontosságú az irodaházak, közösségi terek levegőjének és felületeinek fertőtlenítése, amely az UVC-lámpás technológiával egyszerűen kivitelezhető.
A kórházak évtizedek óta alkalmazzák az UVC-technológiát a kórokozó mikroorganizmusok terjedésének csökkentésére és a műtők, kórtermek fertőtlenítésére. Most azonban érdeklődés mutatkozik a technológia olyan helyeken történő alkalmazása iránt is, mint az iskolák, irodaépületek és éttermek, annak érdekében, hogy elősegítsék a koronavírus terjedésének lassítását a közösségi terekben. Fontos tudni, hogy ezek a berendezések közvetlen besugárzással tisztítanak, ám a sugárzásuk veszélyes az emberre, így a fertőtlenítést kizárólag akkor lehet elvégezni, amikor nincs senki az adott szobába, teremben, helyiségben.