További Belföld cikkek
- A kormány „egyházi szereplőkkel” bővítené a nevelőszülői hálózatot, de az egyházakat nem értesítették
- A virológus figyelmeztetett: van nagyobb veszély a Covidnál
- Rászoruló gyermekeknek gyűjt karácsonyi ajándékokat a Magyar Máltai Szeretetszolgálat
- Harminchárom éves bűnügy végére tett pontot a rendőrség, elfogták a paloznaki gyilkosság egyik elkövetőjét
- Nagyszabású konferenciát szerveznek a reformátusok a kegyelmi botrány feldolgozásáról
Nehéz helyzetbe hoztuk
Juhász Ferenc azt is hangsúlyozta, hogy Magyarországnak részt kell vennie a műveletben, mert december végi iraki kivonulásával "nagyon nehéz helyzetbe" hozta szövetségeseit. Magyarország egyetlen egy partnere "sem fogja azt mondani, hogy persze ezt követően majd valamilyen szankcióra számíthatnánk, de folyamatosan Magyarország megítélésében jelen lenne az a pont, hogy egyoldalúan döntöttek, és otthagytak bennünket" - indokolta Juhász Ferenc a magyar katonák iraki szerepvállalását.
Juhász a lehetséges hátrányok között említette, hogy ha majd verseny alakul ki "abban az ügyben, hogy Magyarország, vagy éppenséggel Lengyelország legyen az Európai Unió határőrizeti hivatalának székhelye, akkor nem biztos, hogy számíthatunk azokra a partnerekre, akiket egyébként mi Irakban otthagytunk".
Gyurcsány a Timesnak mondta el
Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a szombati Timesban nyilatkozott arról, hogy a NATO kiképzőbázisába Magyarország százötven fős egységet küldene. Simicskó István, a honvédelmi bizottság fideszes alelnöke a hírre úgy reagált, hogy a magyar társadalom nyolcvan százaléka nem akar magyar katonákat Irakba küldeni.
Magyarország egy szállítókontingenssel járult hozzá az iraki béketeremetéshez. A zászlóalj megbízatása december 31-én lejár, mert az ellenzék a parlament egy héttel ezelőtti ülésén nem szavazta meg a misszió meghosszabbítását március 31-ig.