Visszalép az SZDSZ soproni jelöltje
További Belföld cikkek
- Ügyészi fellebbezés után hét évet kapott a férfi, aki egy többlakásos ingatlant gyújtott fel
- Letartóztatásból is kapja a fizetését Óbuda polgármestere, üzent a III. kerületnek a főispán
- Elhagyhatta az országot a Sallai Nóra autójával ütköző BMW tulajdonosa
- Új szerepkörben tér vissza a hűtlen kezeléssel vádolt V. Naszályi Márta volt budavári polgármester
- Az anyja megrázó vallomásával folytatódott a zuglói gyilkossággal vádolt férfi tárgyalása
2. Kránitz László (MSZP) 34,45 százalék,
3. Kóczán Zoltán (SZDSZ) 4,21 százalék,
4. Sárdy Barbara (MIÉP) 3,09 százalék,
5. Nagy Tamás (MDF) 2,22 százalék,
6. Kirkovits Balázs (Jobbik) 1,24 százalék,
7. Friedl László Mihály (független) 1,16 százalék.
Az első fordulóban 4,2 százalékos eredményt elérő szabad demokrata jelölt szerint "ha két hónap alatt nem tudták megszólítni a választókat, akkor ez a hátralévő pár napban sem fog sikerülni".
Inkább a rászorulóknak adják a pénzt
Ez reménytelen - mondta Kóczán az esélyekkel kapcsolatban. Elmondta azt is, hogy a második forduló előtti kampányra szánt "néhány százezer forintos" összeget szociális célokra, rászoruló családok megsegítésére fordítják.
Az SZDSZ-es politikus közölte, arra bíztatja választóit, hogy lelkiismeretük szerint, de lehetőleg a kormánypárti jelöltre szavazzanak.
Az MSZP soproni képviselőjelöltje, Kránitz László az SZDSZ-es visszalépéssel kapcsolatban azt mondta, tiszteletben tartják a döntést. Az, hogy az SZDSZ esetleg visszalép, már a múlt vasárnap felvetődött, amikor az MSZP és az SZDSZ jelöltje találkozott egymással. Akkor - Kránitz szerint - nem kérték kifejezetten az SZDSZ-t visszalépésre, annyit közöltek velük, hogy akár visszalépnek, akár nem tiszteletben tartják döntésüket.
Alulmaradtak mozgósításban
Az SZDSZ Kránitz szerint azt kéri szavazóitól, hogy a koalíció jelöltjére adják a november 28-i második fordulóban voksukat. Kránitz a első forduló kampányáról szólva úgy vélekedett, hogy mozgósításban alulmaradtak a Fidesztől, igaz, tette hozzá, érzékelhető volt az 54 szavazókörben - bizonyos időnként - nagyobb szavazathullám, mintha szervezetten érkeztek volna a vélhetően ellenzéki szavazók az urnákhoz.
A november 28-i választásig az MSZP személyes kampányt folytat majd, tájékoztatott a soproni szocialista elnök. Ez azt jelenti, hogy "becsöngetünk mindenkihez, hogy magunk mellé állítsuk", mondta. A soproni választási kampányt Hiller István is segíti, a pártelnök két nappal a választás előtt utazik Sopronba kampányolni.
A Fidesz 1994-es várakozáson aluli országos szereplése Szájer Józsefnek is vereséget hozott Sopronban. A harmadik helyre befutó politikust a szocialista Boros László és az SZDSZ-es Kertész Zoltán előzte meg, végül a második fordulóban a liberális jelölt - Szájer "átszavazó" táborának köszönhetően - négyezer szavazattal megelőzte a szocialista politikust.
Szájer Józsefet 1998-ban már a Fidesz mellett az MDF is támogatta. A második fordulóba a szocialista Borossal és a tőlük jócskán lemaradó SZDSZ-es Kertésszel jutott. A liberális jelöltre a "hármas döntőben" kétezerrel kevesebben szavaztak, és visszalépése esetén sem tudta volna megakadályozni Szájer második győzelmét.
A 2002-es választáson 1,31 százalékon múlt, hogy Szájer József már az első fordulóban megszerezze a szavazatok több mint a felét és a képviselői mandátumot. A második körbe a Fidesz-MDF-es jelölt mellett a most is induló Kránitz László került és négyezer-ötszázzal kapott kevesebb szavazatot Szájernél, de listáról a parlamentbe jutott.