További Belföld cikkek
- Rémálom Tenerifén, egy magyar lányt bántalmaztak a saját munkatársai
- Január első hétvégéjén is izgalmas programokat kínál a főváros
- Megnyitotta új Gyermeksürgősségi Egységét a Bethesda Gyermekkórház
- Egy orosz ügyvédről elnevezett törvény alapján listázták az amerikaiak Rogán Antalt
- Újra bíróság elé állították a Teréz körúti robbantót, mert brutálisan összeverte a zárkatársát
A gigantikus nemzetiszínű szalag a művészeti iskolák tanulóinak kiírt pályázatra beküldött műalkotásokból áll össze. A diákok feladata az volt, hogy 3x6 méteresre kinagyítható képzőművészeti átiratokat, szakszóval parafrázisokat készítsenek a piros-fehér-zöld trikolor témájára.
A budai alsórakpart a kiállítás ideje alatt végig le lesz zárva. A képeket sötétedéskor kivilágítják, így azokat éjszakánként is meg lehet nézni.
Az egyedi tervezésű szerkezet felállítása kedden éjszaka kezdődik. A rakpart kőfalához acél tartóoszlopokat rögzítenek. A képeket ábrázoló PVC molinókat négy párhuzamos, egymástól 1 méter távolságban lévő feszített drótkötélre rögzítik.
A 300 kép összfelülete közel 6 ezer négyzetméter lesz, amely másfélszer nagyobb mint egy átlagos méretű focipálya. A drótkötél – melyre a képeket feszítik ki – összesen 8 ezer méter hosszú. A 300 képből álló óriás installáció így a világ legnagyobb nemzeti színű szalagjának képét adja ki.
A kiállítás ideje alatt végig zene szól majd a rakparton. A Szabadság Szalag akusztikai hátterét egy klasszikus és modern zenei alapokból és archív hangfelvételekből álló válogatás adja. A Szalaghoz készült hanginstalláció részeként hallható lesz a Marseillaise Edith Piaf, A walesi bárdok Latinovits Zoltán előadásában, de megszólalnak az ötvenes évek klasszikus könnyűzenei darabjai is.