A politikus hírügynökségeknek nyilatkozva úgy vélte, hogy a tervezet szerzői tulajdonképpen ultimátum elé állították Bagdadot. "Teljesen irreális" dolog ugyanis elvárni, hogy Bagdad március 17-ig megerősítse tömegpusztító fegyvereinek teljes leszerelését. Az amerikai-brit határozattervezet - az előző szövegváltozatnak a március 17-i határidővel való kiegészítése nyomán - még keményebb hangvételűvé vált, még inkább a háború kirobbantására irányul - tette hozzá.
Fedotov hangsúlyozta, hogy Oroszország nem tud támogatni egy ilyen határozatot, s arra számít, hogy a BT nem is hagyja jóvá a tervezetet. Fedotov "technikai kérdésnek" tartotta, hogy ezt milyen módon érik el.
Az amerikai-brit határozattervezet esetleges orosz megvétózásával kapcsolatban megjegyezte: a Biztonsági Tanács állandó tagjaként Moszkvának sok eszköz áll rendelkezésére, hogy meggátolja a "hibás döntések" elfogadását. Fedotov ezen eszközök közé sorolta a vétót is.
Megjegyezte azt is, hogy ha a tervezet esetleg el is nyerné BT-tagok többségének támogatását (vagyis 9 igen szavazatot a 15 tagú testületben), akkor sem tudják majd elfogadni, mert Oroszország, Franciaország, Németország és Kína ellenzi a határozatot és nem engedi meg jóváhagyását.
Az orosz külügyi vezető úgy vélte, hogy a BT-tagok többsége is változatlanul a fegyverzetellenőrzések folytatásában látja az egyetlen reális lehetőséget arra, hogy békés úton szerezzenek érvényt az iraki tömegpusztító fegyverek leszerelését előíró BT-határozatoknak.