Ismét győzött a Pacers

2000.12.15. 14:53
Már 26 ponttal is vezetett az Indiana, a végén mégis ,,csak" féltucatnyi különbséggel verték meg a Philadelphiát, 2-0-ra alakítva ezzel a párharc állását.

Iverson sem bírt a Pacers-szel
Ebben az idényben már 46. alkalommal volt telt ház a Conseco Fieldhouse-ban. Ez az adat pedig azért érdemel említést, mert Indianapolisban a most folyó bajnokságban pontosan ennyi mérkőzést játszottak. Általában ki is tesz magáért a Pacers hazai pályán, negyven győzelme mellett ugyanis mindössze hat vereséget szedett össze.

A siker a mostani, Philadelphia elleni második mérkőzésen is sima volt. A harmadik negyed után 21 ponttal vezetett az Indiana, és az utolsó tizenkét percre négy cserejátékossal vágtak neki. Ez meg is látszott a teljesítményen, hiszen a Philly zsinórban 17 pontot szerzett és meg is közelítette a hazaiakat.

Az utolsó hat percben 10 büntetője mellett mezőnykosarat nem is szerzett Larry Bird gárdája, de ez is elég volt a győzelemhez. Jalen Rose átmentette formáját az első meccsről, hiszen 30 ponttal vezette csapatát. Austin Croshere élete legjobb teljesítményét nyújtotta a rájátszásban, húsz pontot szerzett és mind a négy hárompontos-kísérlete utat talált a gyűrűbe.

Rossz hír a Philadelphia híveinek, hogy a sérült Eric Snow bár megpróbált játszani - 4 perc jutott neki - a szezon hátralévő részét ki kell hagynia. A tavalyi elődöntőben a 76ers 4-0 arányban maradt alul az Indianaval szemben. Hogy kísért-e a múlt, az a következő két meccsen derül ki.

Jegyzőkönyv

Keleti főcsoport
Indiana Pacers - Philadelphia 76ers 103-97
Legjobb dobók: Rose 30, Croshere 20, Miller 19, Smits 14 ill. Iverson 28, Ratliff, Hill 15-15, Geiger 14, McKie 13
Legtöbb lepattanók: Rose 7, Miller, Davis 6-6, McKey 5 ill. Hill 8, Geiger 7, Iverson, Lynch 6-6, Ratliff 5
Legtöbb gólpassz: Jackson 14, Miller 6 ill. Iverson 10, McKie 6
Dobószázalék: 37/76 (48, 7%) ill. 34/78 (43, 6%)
Lepattanók: 38 ill. 39
Összesítésben: 2-0