Már nem veretlen a Pro Recco

2006.11.02. 10:44
Az olasz vízilabda-bajnokság harmadik fordulójának rangadóján az eddigi két veretlen összecsapásán a Brescia nyert a Pro Recco ellen. A bajnoki címvédőnél Madaras és Kákás is két-két gólt szerzett, mégis alulmaradtak. A forduló legeredményesebb magyarja Katonás Gergő volt, aki öt gólt szerzett a Salerno színeiben.

A Pro Recco húzta a rövidebbet a veretlenek csatájában Bresciában, az olasz vízilabda-bajnokság harmadik fordulójában. Madarasék jól kezdtek, 2:0-ra vezettek is, de a hazaiak hamar fordítottak, sőt, két három góllal el is húztak, s ezt az előnyt végig megtartották.

A bajnoki címvédő gyenge napot fogott ki, játékosai rengeteg emberelőnyt elpuskáztak. Madaras és Kásás is két gólt szerzett, utóbbi kihagyott egy ötméterest (egy másikat értékesített), de nem ezen múlt a mecs. "Bebizonyosodott, hogy sok jó játékos még nem egy jó csapat" - monmdta a találkozó után saját honlapján Madaras. A Recco szombaton Katonás Gergő csapatát, a Salernót fogadja.

Nem kis meglepetés, hogy az egyre feljebb kapaszkodó Camogli nyerte a forduló magyar derbijét. A Szécsivel, Binderrel és Weszelovszkyval felálló Camogli fordulatos, szoros meccsen győzte le Varga Tamás és Regős Áron csapatát. A meccs hőse három góljával Weszelovszky lett, aki öt forduló után már 17 gólnál tart. Binder most nem volt eredményes, míg a másik oldalon Varga Tamás és Regős Áron is egy gólt szerzett.

Varga I. Zsolték simán győztek a padovai kiránduláson, a magyar olimpiai bajnok egy gólt szerzett. A forduló legeredményesebb magyarja Katonás Gergő lett, aki a Salerno frontembereként öt góllal járult hozzá a Civitavecchia hazai legyőzéséhez.

Eredmények:
A csoport:
Brescia-Pro Recco 11:9 (2:2, 4:2, 3:3, 2:2) (Madaras és Kásás 2-2)
Nervi-Bogliasco 6:5 (1:3, 2:1, 1:0, 2:1)
Salerno-Civitavecchia 13:8 (3:0, 3:4, 4:1, 3:3) (Katonás 5)
Padova-Cremona 8:11 (1:3, 2:2, 3:3, 2:3) (Varga I. Zsolt 1)
A csoport állása: 1. Brescia 15, 2. Pro Recco 12, 3. Cremona 10 pont

B csoport:
Catania-Posillipo 6:12 (1:2, 2:4, 1:3, 2:3)
Camogli-Chiavari 10:8 (3:4, 3:1, 2:1, 2:2) (Weszelovszky 3, illetve Varga Tamás és Regős Áron 1-1)
Savona-Florentia 12:7 (2:1, 5:2, 2.2, 3:2)
Ortigia-Cosenza 11:6 (3:3, 2:1, 4:0, 2.2)
A csoport állása: 1. Posillipo 13, 2. Savona 13, 3. Camogli 9 pont