Banki kölcsönből utazik a vívóválogatott az Európa-bajnokságra
További Sport cikkek
- Embertelen körülményekkel küzd meg hamarosan négy magyar hegymászó
- Végső búcsú minden idők egyik legjobb magyar sportolójától
- Remek teljesítmény a magyar bajnoki címvédőtől, megszerezte első hazai BL-sikerét
- Hullanak a nagyágyúk, hajmeresztő balesete után a kilencszeres ralivilágbajnok is feladta a Dakart
- Eszelős rekord a Dakaron: mindössze 19 éves versenyző nyerte a 3. szakaszt
A vívók évenkénti Európa-bajnoksága általában nem tartozik a topesemények közé, idén viszont igen, hiszen mint minden olimpia előtti évben, a csapatversenyek helyezései most sem törlődnek, és beleszámítják azokat a világranglistás helyezésbe.
A csapatoknak ki kell jutni
Éppen ezért meghökkentő, hogy a vívók banki kölcsönt vettek fel, hogy egyáltalán ott lehessenek a belgiumi Gentben. A szövetség igazgatója, Füleky András szerint azért alakult ki ez a helyzet, mert a már megkezdődött kvalifikációnak köszönhetően néhányan szó szerint körbeutazták a földet, hiszen valamennyi kontinensen rendeznek Világkupa-versenyeket, és ez komoly, százmilliós költséggel járt.
Az olimpiára a legcélszerűbb, egyben a legkívánatosabb a csapat részvételét kivívni - ebben az esetben mindhárom tag automatikusan indulhat egyéniben is. A jól álló csapatoknak a pozíciójuk megőrzése, a rosszul állóknak az előrelépés az alapfeladat az Eb-n.
Nemcsik erősítést ígér
"Erősíteni kell, mert a hetedik helyre csúsztunk vissza a rangsorban, és az első négyben kell lenni, hogy ott lehessünk az olimpián. A társaim tisztában vannak ennek jelentőségével, jómagam is, és Nébald György kapitánnyal egyetértünk abban, hogy sok múlik rajtam" - mondta Nemcsik Zsolt, aki a legutóbbi olimpián ezüstérmet szerzett egyéniben. Egy éve, Izmirben a gárda második lett, Nemcsik ezzel indokolta, hogy képesek lehetnek most is bravúrra.
A női kardcsapat pár napja elveszítette egyik legjobbját, Csaba Edinát, az októberi világbajnokságra talán felépül keresztszalag-szakadásából. A csapatnak így nehéz lesz megtartania előkelő helyezését.
Mohamed jobb, mint valaha
A tőröző Mohamed Aida úgy nyilatkozott, jobban ment neki a vívás, mint valaha - három Világkupa-versenyt nyert meg -, nyugodtan állhatott oda a pástra. "Céltudatos edzésmunkát végzek, kiegyensúlyozott lettem, jó lenne, ha így is maradna."
A női tőrözők előreléptek, a másodikok a rangsorban, ám továbbra sem lazíthatnak, de a versenyzők elfogadják, az egyéni eredményeket a csapat sikere alá kell rendelni. Athénban ebben a fegyvernemben nem rendeztek csapatversenyt, Pekingben azonban igen, így nem is lehet más céljuk, minthogy ott legyenek.
Nagy Tímea a negyedik a világranglistán
A női párbajtőrözőknek viszont nem rendeznek Pekingben csapatversenyt, így a kétszeres olimpiai bajnok Nagy Tímea egyéniben vívhatja ki a részvételt. Erre meg is van minden esélye, hiszen a negyedik a világranglistán, ám így is csak a második legjobb magyar, hiszen Szász Emese az első.
Női tőr: Mohamed Aida, Knapek Edina, Varga Gabriella, Ujlaky Virginie
Férfi tőr: Szabados Gábor, Széki Bence, Berjozkin Anton, Bíró Péter
Női párbajtőr: Szász Emese, Nagy Tímea, Mincza-Nébald Ildikó, Hormay Adrien
Férfi párbajtőr: Boczkó Gábor, Imre Géza, Kulcsár Krisztián, Kovács Iván
Női kard: Nagy Orsolya, Sznopek Gabriella, Pető Réka, Varga Dóra
Férfi kard: Nemcsik Zsolt, Lengyel Balázs, Lontay Balázs, Decsi Tamás