Serena Williamst nem lehet legyőzni

2008.04.21. 07:56
Serena Williams pályafutása 31. győzelmét szerezte meg a charlestoni tenisztornán, miután három játszmában győzni tudott az orosz Zvonareva ellen, aki három esélyesebb játékos ellen is nyert előzőleg. Roger Federer Estorilban első diadalát aratta az idén.

A női teniszezők elitje a héten válogatott meccseken szerepel. A Fed-kupa világcsoportjának elődöntőit rendezik. Oroszország az Egyesült Államokkal, Kína Spanyolországgal találkozik, több helyszínen osztályozókat játszanak a világcsoportba kerülésért, illetve a bennmaradásért.

Roger Federer nyert Estorilban, de nem kellett végigjátszani a meccset. Rövidítésben nyerte az első szettet, majd az egész héten kisebb sérüléssel bajlódó Davigyenko 2:1-es vezetésnél nem tudta folytatni. Ez volt Federer 54. győzelme pályafutása során, idén először sikerült tornát nyernie.

Valenciában sem született meglepetés. A döntőbe jutott két spanyol versenyző közül az esélyesebb David Ferrer nyert, 0-1-es állásról fordítva. Ferrer hatodszor végzett az élen, tavaly 3 tornát nyert, idén eddig egyet sem.

Hatalmas meglepetés született a houstoni torna döntőjében. A világranglistán csak 84. spanyol élete első torna győzelmét aratta. Az első játszmában már 3:0 elhúzott Pujol, majd 6:4-re meg is nyerte a gémet. A másodikban Blake összekapta magát, simán hozta. A harmadik szett rendkivül izgalmasan alakult, a végén 7:5-re ezt is a spanyol húzta be.

A legjobb férfiak a héten a Masters Series keretében Monte-Carlóban lépnek pályára. A tornán összesen 2,27 millió dollárt osztanak szét, a győztes 500 ATP-ponttal és 360 ezer dollárral lesz gazdagabb. A tavalyi versenyen Nadal két játszmában verte Federert. 56 versenyző indul, a legjobb nyolcat kiemelik, ők csak második körben csatlakoznak a mezőnyhöz. Federer a Simon-Ramirez-Hidalgo meccs győztesével találkozik, Nadal a Minar-Ancic találkozó továbbjutójával kezd.

Eredmények:

Open De Tenis Comunidad Valenciana, Valencia (370 ezer dollár). Férfi egyes, döntő: Ferrer (1., spanyol)-Almagro (5., spanyol) 4:6, 6:2, 7:6
US Men's Clay Court Championship, Houston (436 ezer dollár). Férfi egyes, döntő: Granollers-Pujol (7., spanyol)-Blake (1., amerikai) 6:4, 1:6, 7:5.
Estoril Open, Estoril (370 ezer dollár). Férfi egyes, döntő: Federer (1., svájci)-Davigyenko (2., orosz) 7:6, 1:2-nél Davigyenko feladta.

Family Circle Cup Charleston (Tier I-es torna, 1,34 millió dollár). Női egyes, döntő: Serena Williams (5., amerikai)-Zvonareva (9., orosz) 6:4, 3:6, 6:3.
Estoril Open (Tier IV-es torna, 145 ezer dollár). Női egyes, döntő: Kirilenko (orosz, 2.)-Benesova (cseh) 6:4, 6:2

A férfi világranglistán az első tízben annyi változás történt, hogy a francia Gasquet megelőzte a cseh Berdychet. Feder előnye megint majdnem ezer pont a spanyol Nadallal szemben. A Houstonban győztes Granollers-Pujol 30 helyet lépett feljebb és már az 54. Serra 25-öt (76.), Gremelmayr 20 helyet (84.) lépett előre múlt heti remek teljesítményének köszönhetően.