Cseh a legjobb idővel ment tovább

2010.08.10. 11:25
Cseh László címvédőhöz illő magabiztossággal versenyzett 200 vegyesen, és simán nyerte meg a futamát, illetve a legjobb idővel jutott az elődöntőbe.

A budapesti úszó Európa-bajnokság keddi selejtezőiben Kozma Dominik 200 gyorson bejutott a délutáni elődöntőbe. A száz méteres mellúszásban ettől mind a négy magyar induló távol volt.

A férfi 200 vegyesen Cseh László rendkívül magabiztosan versenyzett, könnyen ment tovább, és az osztrák Markus Rogannál több mint egy másodperccel volt gyorsabb. Cseh ideje: 1:58.76, Rogané 1:59.83.

Két percen belülre mindössze ők ketten kerültek. Verrasztó Dávidnak is jó esélye van a döntőre, hiszen a hatodik idő az övé. (2:00.77)

100 gyorson Verrasztó Evelyn az ötödik, Mutina Ágnes a 15. helyen elődöntős, délután úsznak a döntőért.

A délutáni száz mell döntőjében érdekelt Gyurta Dániel testvére, Gergely az 1500 méteres gyorsúszásban a hetedik idővel döntős.