Már egy magyar gól is jól fizet

2010.09.03. 13:56

Svédország-Magyarország, Eb-selejtező, Stockholm, 20.00

Öt meccsen nem sikerült a pontszerzés, nyolc éve viszont igen, akkor is Király Gábor állt a kapuban.

A lényegesen erősebb magyar válogatottaknak is nehéz volt legyőzniük Svédországot, 1973-ban a vb-részvétel múlt rajta, hogy a Népstadionban 3-3 lett a végeredmény.

Az utolsó nagy győzelmünk tétmeccsen mégis a svédekhez kapcsolódik, hiszen 1995-ben, a már említett helyszínen Halmai Gábor góljával 1-0-ra vertük a vb-bronzérmes csapatot.

Az elmúlt öt meccsen azonban rendre kikaptunk, egyáltalán nem meglepő az 1,4-es odds a svéd győzelemnél. A svéd kollégák rendszerint azt szokták kérdezni, melyik csapatban játszik a legjobb magyar játékos. Ez most a Fulham, Gera Zoltán miatt, a másik oldalon Zlatan Ibrahimovic áll, aki jobb játékos a magyar csatárnál.

Ennek ellenére a bosnyák származású sztár és társai kétszer is az utolsó pillanatban verték a magyar csapatot, kicsivel nagyobb koncentrációval egy pontot szerezhettünk volna, még akkor is, ha fizikai fölényüket tökéletesen alkalmazták az ütközéseknél. Párharcot igen nehéz volt ellenük nyerni, elnyomták, kiszorították a lényegesen alacsonyabb és erőtlenebb magyarokat.

Egervári Sándor Gellei Imréhez hasonlóan idegenben kezdi a selejtezősorozatot, és akár egy bravúros pontszerzés ezúttal is összejöhet, mint nyolc éve. (Akkor Fehér Csaba beadása után Kenesei tökéletesen érkezett.)

A döntetlenért majdnem négyszeres pénz jár, míg a magyar győzelem nyolcszorosat hoz. Két gól lehet a határ, mert alatta és felette is 1,85-szörös pénzt kereshetünk, ha jól választunk. Nagyobb a valószínűsége, hogy kettőnél több gól nem lesz.

A svédek vélhetően nekiugranak a mieinknek, pontosan ismerik, hogy nyomás alatt a magyar védelem csak kereste a labdát Budapesten is. Háromszoros pénz, ha most is gólt lőnek az első negyedórában. Ha a válogatott kihúzná kapott gól nélkül az első félidőt, több mint kétszeres a nyeremény. Ha nincs gól az első félidőben, majdnem háromszoros a kifizetés, a Wembley-ben bejött ez a tipp.

Ha Svédország már a félidőben is vezetve nyerne, még csak kétszeres pénz sem jár. Ha a forduláskor még döntetlen és utána nyernek a hazaiak, akkor 3,75 a szorzó. A magyar válogatott sikere, ha a második félidőben jön össze, 15-szörös a nyeremény.

Már az is elfogadható pénzt fizet, ha gólt lövünk. Ha kettőt, egy vagyont hoz, hatszoros pénzt.

2005. szeptember 7., Budapest: Magyarország-Svédország 0-1 (0-0), vb-selejtező
2008. szeptember 10., Stockholm: Svédország-Magyarország 2-1 (0-0), vb-selejtező
a magyar gólszerző: Rudolf
2009. szeptember 5., Budapest: Magyarország-Svédország 1-2 (0-1), vb-selejtező
a magyar gólszerző: Huszti