Neymar máris beindult a Klub-vb-n

2011.12.14. 13:42

A Santos a japán Kasiva Reysolt verte a klubvilágbajnokság elődöntőjében, Neymar és Borges góljával már 2-0-ra vezettek a félidőben, a vége 3-1 lett. Egyik találat szebb, mint a másik.

Neymar egy kapufával kezdett, a 19. percben pedig gólt is szerzett, nem is akármilyet. Egy visszahúzós csellel fektette el az ellenfél játékosát, majd ballal a hosszúba csavart.

A 24. percben Borges duplázta meg a brazilok előnyét, három védőt is megetetett, aztán a bal felsőbe lőtt. A japánok a második félidő elején csak szépíteni tudtak, kilenc percre rá jött az újabb brazil gól, Danilo szabadrúgásból talált be.

A klubvilágbajnokság döntőjét vasárnap rendezik, Neymarék ellenfele az Al-Sadd-Barcelona-meccs győztese lesz.