Menekültek a csapattársak a szabad elől

2012.11.08. 13:01

A dél-amerikai kupameccsen a Sao Paulo játékosának szabadrúgása 130 km/h-val vágódott a kapuba.

A Cope Sudamericana negyeddöntőjében a brazil csapat már 3-0-ra vezetett a chilei Universidad Chile ellen, amikor a 64. percben szabadrúgáshoz jutottak. Rafael Tolói állt a labda mögé, az ellenfél háromfős sorfala mellé odaállt még két csapattársa, de közvetlenül a rúgás előtt gyorsan be is hátráltak a chilei futballisták mögé, sejtették, mi fog következni. Tolói rúgása hatalmas erővel, 130 km/h-s sebességgel a bal kapufáról vágódott be a kapuba.

A Sao Paolo még egyet rúgott a 77. percben, ezzel lett 5-0 a meccs, a negyeddöntőt 7-0-s összesítéssel nyerték meg.

A leggyorsabb szabadrúgást egy másik brazil, Ronny Heberson jegyzi, 2006-ban még a Sporting játékosaként a Laval ellen eresztett el egy 211 km/h-s lövést tizenhét méterről, a kapus hiába állt jó helyen, esélye nem volt védeni.