Egy ütésre volt a világraszóló sikertől a 16 éves magyar golfbajnoknő Floridában

2012.12.24. 09:32

Rózsa Csilla a második helyet szerezte meg az egyik legrangosabb junior golfversenyen, a december 20. és 22. között a floridai St. Augustine-ban rendezett World Junior Golf Series versenysorozat döntőjében.

A junior világranglistát vezető 16 éves magyar bajnoknő a háromnapos versenyen a nehéz pályán nyolc ütéssel teljesített az előírt ütésszám fölött, mindössze egy ütéssel maradt el a győztes német Sophia Zeebtől. A harmadik helyen három ütés hátránnyal ötös holtverseny alakult ki.

Rózsa Csilla az ezüst mellett elnyerte a WJGS Legjobb lányjátékosának járó díjat, valamint a ranglistaelsőségért járó kupát is.

Rózsa Csilla a bal szélen

A fiúknál a magyar színekben versenyző Simmes Alexander másodmagával 41. lett, az első helyet a Balatonudvariban rendezett 2010-es European Young Masters győztese, Albert Eckhardt szerezte meg, a finn a háromszor 18 szakaszt az előírt ütésszám alatt két ütéssel teljesítette.