A kínaiak azt is elmondták, hogy az ellenőrzési rendszerük igen szigorú. A kínai sportolók körében minden évben közel 15 000 tesztet végeznek évente, szemben az Egyesült Államokkal és Ausztráliával, ahol évente csak 7-8000 tesztre kerül sor. A napokban felmerült vádakon a kínai internetezők is felháborodtak. Szerintük a szkeptikusok egyszerűen féltékenyek és emészti őket a keserűség, amiért saját országuk nem teljesít túl jól az olimpián.
A WADA-teszt szerint tiszta
A vádaskodások közepette Lord Moynihan, a Brit Olimpiai Bizottság elnöke azt nyilatkozta, a WADA-teszt egyértelműen kimutatta, hogy Siven tiszta. Moynihan szerint ez egyúttal „a történet vége is” egyben. Szerinte sajnálatos, hogy ilyen spekulációk láthatnak napvilágot az olimpián.
Siven ügyében gyakorlatilag minden fontos személyiség megszólalt már. Bob Bowman, Michael Phelps edzője úgy véli, igazságtalan a Siven elleni vád, bár „meg tudja érteni a cinizmust".
Az amerikai úszók vezetőedzője szerint a kínai úszó teljesítménye „hihetetlen, gyanús és zavaró”. John Leonard úgy véli, Siven esete meglepően hasonlít az 1996-os atlantai olimpia hőséére, Michelle Smith-re, akit 1998-ban doppingvétség miatt négy évre eltiltottak a sporttól.
Tegnap a Nemzetközi Olimpiai Bizottság vezető orvosa azt mondta, szerinte Siven nem doppingolt, de ha gyanakodna rá a bizottság, akkor sem tárnák feltételezéseiket a sajtó elé. Maga Siven úgy nyilatkozott: „A kemény munkának és az edzésnek köszönhetem az eredményeim. Sosem használnék tiltott szereket. A kínaiaknak tiszta a kezük”.