A XXX. nyári olimpián a magyar csapat várakozáson felül nyolc arany-, négy ezüst- és öt bronzéremmel zárt. Kövesse percről percre a londoni olimpia utóéletét!
Kivitte a szőnyegről Hatost, előny Gudarzinál.
Az iráni Gudarzi ellen birkózik. Az ellenfél a 2011-es világbajnokságon ezüstérmet szerzett, megismételve 2010-es teljesítményét. A birkózó kétszer nyert Ázsia-bajnokságot, 2009-ben és 2012-ben volt a legjobb a versenyen.
A New York Times újságírókat, bloggereket kérdezett arról, hogy melyik versenyszámot kéne száműzni az olimpiáról.
1. A szinkronúszást, mert egy olyan számnak, amihez smink kell, zene és történet, nincs helye.
2. Az ökölvívást, mert a focihoz hasonlóan a szám legjobbjai nem vesznek részt a játékokon.
3. A vitorlázást, mert egy ennyire exkluzív sport nem illik az olimpia szelleméhez.
4. Az úszást, mert túl sok a versenyszám követhetetlen és aránytalanul sok érmet lehet szerezni.
5. A teniszt, mert az ünnepelt teniszsztároknak az olimpiai arany teljesen másodlagos a Grand Slam-győzelmek mellett.
Az ausztrálok meleg műugrója, Matthew Mitcham Twitterén ígérte meg, ha sikerül a pekingi címvédése a 10 méteres toronyugrásban, utána meztelenül fog leugrani, hogy azt megünnepelje.
Legyőzte a kazah Sapijevet, az iráni vb-ezüstérmes Szaed Gudarzival birkózhat az éremért.
0-0 után kihúzta a piros golyót, ő foghatott lábat, amiből megszerezte a vezetést.
Gercsák Csaba a 18. helyen végzett a 10 kilométeres olimpiai maratonúszáson. "Az időeredménnyel elégedett vagyok, a helyezésem lehetett volna jobb is, de hát nagyon erős volt a mezőny - értékelt Gercsák. - Igyekeztem együtt menni a többiekkel, körről körre erősebb tempót diktáltam magamnak, voltam tizedik is, de előrébb kapaszkodni nem tudtam. Öt körig kiválóan ment, annak a vége felé és a hatodik elején volt holtpontom, de átestem rajta, és én is megpróbáltam hajrázni. Ennyire sikerült. Összességében elégedett vagyok."
A 10 kilométeres úszást megnyerő Usszama Melluli Tunézia nemzeti hőse. Az észak-afrikai ország összesen 10 érmet szerzett az olimpiákon, ebből hármat Melluli, négyet Mohammed Gammoudi, még a '60-as években. Az ország három aranyérméből viszont kettőt Mellouli nyert, ezzel ő az ország legsikeresebb olimpikonja. A londoni olimpián Melluli két érmet nyert Tunéziának, a 10km-es győzelme mellett 1500 méter gyorson a harmadik helyen végzett. Rajta kívül csak Gribi Habiba tudott érmet szerezni, aki a nők 3000 méteres akadályfutásban lett második.
Hatos Gábor magabiztos győzelemmel mutatkozott be a nyolcaddöntőben szabadfogásúak 74 kg-os súlycsoportjában. Az idén és tavaly Európa-bajnoki, 2010-ben világbajnoki bronzérmes magyar a nyolc közé kerülésért a vb-8. kínai Csang Csung-jao (Zhang Chongyao) ellen lépett szőnyegre az ExCeL központban. A szombathelyi a magasabb, és lábramenésekkel kísérletező kínai ellen két mögékerüléssel 2-0-ra nyerte az első menetet. A folytatásban fél perc múlva újra sikerült a mögékerülés, majd újabb 30 mp után még egy. Ezzel ez a menet is 2-0-ra Hatosé lett, aki így negyeddöntős.
Az elődöntőbe jutásért Hatos ellenfele a 2010-ben hozzá hasonlóan vb-harmadik kazah Abdulhakim Sapijev lesz. "Kezdésnek azt hiszem, ez nagyon jó volt. Nem ismertem a kínait, az Ázsia-bajnokságon ért el jó eredményeket. Most egy nagyon erős ellenfél jön, a kazahhal legutóbb 0-0-t birkóztam, most szeretnék átgázolni rajta, nem akarom a labdakihúzást választani" - nyilatkozott Hatos.
A CNN cikkírója azon háborog, hogy a mexikói születésű, de amerikai színekben versenyző Leo Manzano, aki második helyen ért célba 1500 méteren, a befutó után az amerikai mellett egy mexikói zászlót is lengetett az ünneplés közben. Manzano korábban több nyilatkozatában is elmondta: nagyon büszke rá, hogy az olimpián két országot is képviselhet.
Mathew Belcher és Malcolm Page nyerte a 470-es hajóosztály versenyét. Az aranyérmes duóból Page Pekingben is győzött, igaz, még Nathan Wilmot párjaként. A 470-esek versenyének csütörtökön kellett volna befejeződnie, de a rossz idő miatt péntekre halasztották az éremfutamot.
vitorlázás, 470-es hajóosztály, olimpiai bajnok:
Mathew Belcher, Malcolm Page (Ausztrália) 22 helyezési pont
2. Luke Patience, Stuart Bithell (Nagy-Britannia) 30
3. Lucas Calabrese, Juan de la Fuente (Argentína) 63
"A legnagyobb" - ezzel a főcímmel jelent meg több brit napilap is pénteken, Usain Boltra, a londoni olimpián címét 100 és 200 méteren is megvédő jamaicai sprinterre utalva. A The Daily Telegraph szerint "most már végképp nincs helye vitának ... előző este Bolt megkérdőjelezhetetlenül bebizonyította, hogy ő a sportág egyetemes történetének legnagyobb sprintere".
A lap kiemeli, hogy a jamaicai - aki a 100 méter után csütörtök este megnyerte a 200 méter döntőjét is - az egyetlen a világon, akinek megvédenie bajnoki címét 100 és 200 méteren egyaránt.
Jo Aleh és Olivia Powrie nyerte a 470-es hajóosztály nők részére kiírt versenyét.
vitorlázás, 470-es hajóosztály, nők, olimpiai bajnok:
Jo Aleh, Olivia Powrie (Új-Zéland)
2. Hannah Mills, Saskia Clark (Nagy-Britannia)
3. Lisa Westerhof, Lobke Berkhout (Hollandia)
A magyar birkózó a 74 kg-os szabadfogásúak között verte a dél-koreai Csang Csong-jaot. A szombathelyi versenyző Csang Csung-jao ellen az első és a második menetet is két-két mögékerüléssel nyerte meg.
A négy közé jutásért a kazah Abdulkahim Sapijevvel vagy a tunéziai Bilel Uehtatival meccsel.
A tavalyi, sanghaji világbajnokságon 25 kilométeren bronzérmes magyar a Hyde Park egyik tava, a Serpentine 21 fokos vizében vágott neki a távnak, melynek végén az 1500 gyorson Pekingben olimpiai bajnok, Londonban bronzérmes tunéziai Usszama Melluli csapott be jelentős előnnyel.
nyíltvízi úszás, férfi 10 km, olimpiai bajnok:
Uszama Melluli (Tunézia) 1:49:55.1 óra
2. Thomas Lurz (Németország) 1:49:58.5
3. Richard Weinberger (Kanada) 1:50:00.3
...18. GERCSÁK CSABA 1:51:30.9
Gijs Van Hoecke belga pályakerékpáros után Ryan Lochte is megmutatta, hogyan kell megünnepelni a győzelmet. Egy londoni klubból a taxiba beszálló Lochte lebukott, bár a képek szerint nem is teljesen volt magánál. Végig az előtte lévő ülés fejtámlájára támaszkodott. Egy titokzatos szőke lánnyal és Conor Dwyer csapattársával szállt be a taxiba. Dwyer kicsit kínosan érezte magát – akivel Lochte többek között a 4x200 méteres gyorsváltót megnyerte –, így telefonjával foglalta le magát.
A magyar hosszútávúszó a második kör végén jár, a verseny hat körből áll.
Pozitív lett a doppingtesztje Hassan Hirtnek, a londoni olimpián 5000 méteren 26. helyen végzett futónak. A 32 éves sportoló augusztus 3-án adott mintájában EPO-t találtak a szakemberek, a francia csapat vezetése pénteken kizárta a sportolót. Hirt az 5000 m előfutamában állt rajthoz, de nem sikerült fináléba jutnia.
Ez a tizenegyedik doppingeset az olimpia alatt: korábban az 50 km-es gyaloglásban Pekingben aranyérmes olasz Alex Schwazer, továbbá Lujza Galjulina üzbég tornász, Hysen Pulaku albán súlyemelő, Tameka Williams St. Kitts és Nevis-i atléta, Viktorija Baranova orosz női pályakerékpáros, Amin Lalu marokkói férfi 1500-as futó, Marina Marghieva moldovai kalapácsvető, Diego Palomeque kolumbiai atléta, Kissya da Costa Cataldo brazil evezős és Nicholas Delpopolo amerikai cselgáncsozó bukott le.
A kenu egyesek között versenyző Vajda Attila nem jutott a legjobb nyolc közé 200 m-en, a szombati B döntőbe kvalifikálta magát. A 29 éves, szegedi versenyző legjobb esetben is kilencedikként zárhat.
"Mindent a rajtra tettem fel, jól el is kaptam, de a sprinterek az első pár méteren sokkal jobbak voltak. Ezzel együtt azt mondom, hogy ez volt életem legjobb 200 m-re. Még egy pár ilyen, és egész jó sprinter leszek" - nyilatkozott a parton mosolyogva Vajda. "Ötödik lettem, bejutottam a B döntőbe, azt hiszem, nem lehetek elégedetlen. A közönség fantasztikus, nagyon jó, hogy ennyi magyar van itt, köszönjük a bíztatást."
Stephanie Rice ausztrál úszó véget vetett a pletykáknak, hogy egy párt alkotna az amerikai sztárkosaras Bryanttel. „Kobe és én barátok vagyunk, de nem vagyunk együtt és soha nem is voltunk. Fiúk és lányok nem lehetnek barátok? Fantasztikus sportoló és örülök, hogy megismerhettem őt és persze még sok más nagyszerű sportolót is az olimpia alatt”- írta Rice Twitterén.
Az Ausztrália és Egyesült Államok kosárlabda negyeddöntőn is ott volt Rice, de nem várta meg a végét. Az Egyesült Államok jutott tovább, 119-86-ra megverték Ausztráliát.
Augusztus 13-ig kellett volna nyitva lennie, de mivel nem fizették ki a számlákat, már csütörtökön bezárták az Africa Village-et. A Hyde Parkban álló létesítmény két különálló részre oszlott. Az Africa Clubot hivatalosan az afrikai országok olimpiai bizottságainak és sportolóinak, az Africa Landet pedig a nagyközönségnek szánták, akik megismerkedhettek Afrika kultúrájával.
Danielle King Twitterén osztotta meg a Kate Moss topmodellel készült közös képét. Moss King aranyérmével viccelődött, amit a brit csapat pályakerékpár üldözőversenyében nyert, nagyon tetszett neki King érme. Azt mondta neki, soha ne vegye le az aranyérmét.
Az elején lemaradt, de a végére belehúzott.
Dudás Miklós remekül versenyezve bejutott a szombati nyolcas döntőbe a kajak egyesek 200 m-es számában. Az ifjúsági világbajnok, 21 éves Dudás az előfutamban elért harmadik hely után rendkívül nehéz középfutamba került, riválisai között ott volt a világbajnok lengyel Piotr Siemionowski, a 2010-ben vb-győztes brit Ed McKeever és a szám korábbi egyeduralkodója, a német Ronald Rauhe is. A nyolc induló közül négyen jutottak a fináléba, hatalmas volt a csata, a Bomba Angyalföldi VSE kajakosa McKeever és a francia Maxime Beaumont mögött a harmadik helyen csapott a célba.
"Nagyon felkészültem erre az olimpiára és már nagyon vártam a napot, hogy vízre szállhassak. Boldog vagyok, hogy sikerült bejutnom a döntőbe, ráadásul a középfutamban olyan neveket vertem meg, akiket korábban még soha. Előzetesen a finálé volt a célkitűzésem, de holnap megpróbálok beleadni még egy löketet, majd meglátjuk, az mire lesz elég."
Egy bemozdulás miatt újra kellett indítani a rajtot, Vajda beragadt, az ukrán Cseban végig vezetve nyert.
A nyolcas pályán megy. Tét: a döntő.
Az eBay-en kínálnak eladásra egy palack olimpiai atmoszférát. Eddig három ajánlat érkezett az üvegbe zárt londoni levegőre, a licit 11 font körül áll.