Nándor
19 °C

Bronzéremért vívhatnak a női kardozók

2014.06.13. 15:51

A magyar női kardválogatott kikapott az elődöntőben, így utolsó mérkőzésén a bronzéremért léphet pástra pénteken a strasbourgi vívó Európa-bajnokságon.

A Várhelyi Kata, Várhelyi Anna, Márton Anna, Garam Nóra összeállítású együttes az oroszokkal csapott össze a fináléért. Az első két asszót követően még vezetett Márton és Várhelyi Kata eredményes vívásának köszönhetően, a folytatásban viszont nagyot változott a helyzet és az oroszok a nyolcadik párt követően már tizenegy tusos előnyben voltak. Az Eb honlapja szerint Garam a végén nagyot hajrázott, 12-5-re nyerte Gyina Galjakbarova elleni párharcát, ezzel négytusnyira felzárkózott, de a döntőbe az oroszok kerültek.

A magyarok, akik a negyeddöntőben a lengyeleken léptek túl, a harmadik helyért az ukránokkal vív majd.

Női kard:

Negyeddöntő: Oroszország-Németország 45-32, Magyarország-Lengyelország 45-43, Franciaország-Olaszország 45-40, Ukrajna-Spanyolország 45-43

Elődöntő: Oroszország-Magyarország 45-41, Franciaország-Ukrajna 45-30

Férfi tőr:

A 16 között: Magyarország-Ukrajna 45-37

Negyeddöntő: Olaszország-magyarország 45-21, Lengyelország-Németország 45-31, Oroszország - Nagy-Britannia 45-42, Franciaország-Csehország 45-27

Elődöntő: Olaszország-Lengyelország 45-39, Franciaország-Oroszország 45-35

Az 5-8. helyért: Németország-Magyarország 45-34