Lábtoll-labda-Eb: a férfi és női párost is magyarok nyerték

2014.07.11. 23:47

A férfi és a női párosok aranyérmét is magyarok hozták el a 6. lábtoll-labda Európa-bajnokságon.

A férfiaknál a Borjád SE versenyzői, Himmer János és Kleics Dávid képviselték Magyarországot, és meggyőző fölénnyel győzték le minden ellenfelüket. A döntőben a német Sven Walter és David Zentarra volt az ellenfelük, és a sportág minden látványosságát bemutató mérkőzésen verték őket 21-14, 21-16-ra.

A Kunics Réka, Morvai Noémi női párosnak nem volt ennyire könnyű a helyzete, mert Kunics az első mérkőzésen megsérült, és sántikálva játszott tovább. A házigazda lengyelekkel 2-1-et játszottak, utána azonban mindenkit 2-0-ra vertek. A Szlovákiával játszott döntőben nagyot küzdöttek, az első játszmában minden sikerült nekik, 21-8-ra lehengerelték az ellenfelet. A második szettben szinte végig a szlovákok vezettek, de a végén nagy hajrával 24-22-re nyertek.

A második versenyszám végén négy versenyszámból négy aranyérem a magyar válogatott mérlege.