Minden létező érmet kiosztottak Szocsiban, összesen 98 számban avattak bajnokot. A záróünnepség után nem maradt más, mint a búcsú. Azért a következő napokban még kövessenek minket, ha Szocsiból még mindig nem elég.
Az óriásműlesiklás második futamát ugyan vállalta, de nem tudott jó eredményt elérni, miután korábban műtött térdére panaszkodott. Már az is biztos, hogy műlesiklásban nem áll majd rajthoz a hétvégén. Az amerikai klasszis nem maradt érem nélkül Szocsiban sem, szuperóriásműlesiklásban a bronzérem lett az övé.
Mivel Miller már 36 éves, jó eséllyel ez volt az utolsó olimpiája.
A japán Fudzsimura és a német Kraus ment közepesen jó időt, a japán 7:09,65-tel vezet, Karus egy másodperccel áll mögötte, a másik két pár több mint 10 másodperccel lemaradva.
Farkas Norbert 50. helyen végzett a fériak óriásműlesiklásában. "Nem vagyok teljesen elégedett, kicsit agresszívebben kellett volna támadnom a kapukat. A pálya ma is gyorsan romlott az elmúlt napok esőzései miatt, ez azért jócskán megnehezítette a dolgomat. A második futam jobban sikerült, köszönhetően annak is, hogy akkor már nem 79.-nek jöttem le, hanem 55.-nek".
Ebben indul a két legesélyesebb, a cseh Martina Sábliková és a holland Ireen Wüst. Összesen 16-an indulnak a versenyen.
Útban a meccsre:
Varlamovot váltja, még több, mint a meccs fele hátra van, javíthatnak a hazaiak.
Az első pár, a lengyel Katarzyna Wozniak és a német Bente Kraus a jégen.
Mindenki aranyat várt tőlük hazai pályán, ettől azonban most nagyon messze vannak, hiszen Finnország 3-1-re vezet. A gól Mikael Granlundé.
Az orosz Alekszander Kaszjanov meglehetősen nehezen fogadta még hétfőn, hogy az amerikai bobcsapat átvette tőlük a vezetést a negyedik futamban, mely végül azt eredményezte, hogy lemaradtak a dobogóról.
A torna legidősebb játékosa, Teemu Selanne vág be egyet az oroszoknak. Ő egyébként már a legidősebb gólszerző is a maga 43 évével, még a norvégoknak lőtt góljával vette el ezt a címet Jágrtől. 2-1 az állás a javukra, ez az első harmad vége.
A finnek mindent megtesznek, hogy izgalmas legyen a meccs, villámgyorsan kiegyenlítenek. Juhamatti Aaltonen 1,5 perc alatt visszahozza Finnországot, nagyszerű megmozdulás volt.
Befejeződött a másik elődöntő is a női curlingtornán: Svédország 7-5-re nyert Svájc ellen. A bronzéremért holnap reggel 9.30-tól játszik Nagy-Britannia és Svájc, a döntőt szintén holnap rendezik, 14.30-tól.
Ilja Kovalcsuk egy elképesztő erejű lövéssel szerez vezetést Oroszországnak emberelőnyből. Még a kulacs is lerepült Tuukka Rask kapujának tetejéről. Ez volt Kovalcsuk harmadik gólja az olimpián.
Megdöbbenéssel figyeltük a keddi kijevi eseményeket. Az Ukrajnában maradt családunkra és szeretteinkre gondolunk, és megteszünk mindent, hogy a sportteljesítményünkkel tisztelegjünk előttük Szocsiban
írja az Index percről percre tájékoztató hírfolyama.
1. Finnország (Niskanen, Jauhojervi) 23:14.89
2. Oroszország (Vljengzsanin, Krjukov) +0.92
3. Svédország (Jönsson, Petersson) +15.12
A németek a bukás után csak a hetedik helyre jöttek be.
aztán elbukott, amikor kereste a nyomot, majdnem Krjukovot is buktatta. Ketten maradtak a hajrára a finn Niskanennel, de a kibillenés miatt az orosz nem volt jó helyzetben. Finn győzelem. Az első ezen az olimpián.
Hatalmas csatában verték 6-4-re Nagy-Britanniát. Közben a másik ágon 2 end alatt kétszer volt fordulat, az utolsó kör előtt Svédország vezet 6-5-re Svájc ellen.
Az oroszok vezetnek, csak a finnek és a németek sífutója bírja vele a tempót. Svájc, Svédország kapott pár másodpercet, Norvégia 10-et. Az utolsó emberek jönnek.
Finnország ellen játszanak a negyeddöntőben már a hazaiak.
Nyolc csapat együtt, csak a csehek maradtak le a egy bukás miatt.
Hattestad lassítani próbálja a többieket az emelkedőn, de nem vevők a taktikájára, lehagyják a most kicsit erősebbnek tűnő norvégot. Ellépni azonban nem tudnak tőle. A svédek váltanak először, utánuk a németek és az oroszok. Nagy különbségek nincsenek. Még három kör van.
botcserével együtt első helyen hozza a norvég váltót. A svédek és finne követik.
Két váltás között néhány versenyző szobabiciklivel próbálja elkerülni a lemerevedést. Mások a karjaikat és lábaikat és masszíroztatják. Iszonyatosan be lehet savasodni ilyen sprintek közben.
Az oroszok váltanak először 1800 méter után, de mindenki bírta az iramot, bár a norvég Hattestad csak a sor végén jött.
45 perccel később került adásba a síversenyek egyik klasszikus számának futama, most már a magyar tévénézők is tudhatják, ki a győztes.
13:15-kor indul a férfi csapatsprint döntője. A norvégok épphogy csak bejutottak a döntőbe, pedig favoritnak számítanak.
Németország (Dotzler, Tscharnke)
Csehország (Jaks, Razym)
Svájc (Cologna, Cologna)
Norvégia (Hattestad, Northug)
Oroszország (Vljengzsanin, Krjukov)
Kazahsztán (Csebotko, Poltaranyin)
Svédország (Jönsson, Poltaranyin)
Finnország (Niskanen, Jauhojervi)
USA (Hamilton, Bjornsen)
a második helyen a finnek jöttek be. Igazi verseny csak a harmadik helyért volt, a svéd Nilsson négymásodperces hátrányból hajrázta le a német Herrmant. Kowalczyk ötödik helyre hozta be a lengyel váltót.
1. Norvégia (Östberg, Björgen) 16:04.05
2. Finnország (Saarinen, Niskanen) + 9.09
3. Svédország (Ingemarsdotter, Nilsson) +19.77
A finneknek sem lehet sok reményük a felzárkózásra, de még küzdenek. Ekkora előnnyel azonban Björgen simán behozza majd a csapatukat.
Két ukrán sífutónő, Marina Liszogor és Katerina Szerdjuk nem állt rajthoz a klasszikus stílusú csapatsprint elődöntőjében a téli olimpián. Egyes források szerint az ukrajnai események elleni tiltakozásul léptek vissza, de az biztos, hogy a tüntetők oldalán, az euromaidanon bojkottra kérték kedden a sportolóikat. Az ukrajnai eseményeket itt követheti percről percre>>>
A norvégok most el is dönthetik a csapatsprintet, újra Björgen a pályán. A finn Niskanen próbál meg felzárkózni.