Szocsi csocsi

2014.02.14. 15:02

Minden létező érmet kiosztottak Szocsiban, összesen 98 számban avattak bajnokot. A záróünnepség után nem maradt más, mint a búcsú. Azért a következő napokban még kövessenek minket, ha Szocsiból még mindig nem elég.

új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Az egyéni indításosban 15 kilométeres a sífutás távja, miközben négyszer öt sorozatot lőnek, felváltva állót és fekvőt. A lövőhibákért egyperces büntetés jár. A célban legkevesebb idővel rendelkező biatlonista a győztes.

  • A 15:00-kor startoló női egyéni indításosban sosem volt még olyan győztes az olimpiák történetében, aki hibátlan lövészetet produkált volna.

  • fordított sorrendben, vagyis a jelenlegi kiesőjelöltek a legvégén jönnek majd.

  • A fehérorosz Hanna Huskova nagyon csúnyán odaverte magát, a hátára esett, fejét is beverte, de mosolyog. Az amerikai Ashley Caldwell vezet az első selejtező körben.

  • Az orosz–szlovén-meccset dokumentálta a néni.

  • Két harmad után sincs gól, 0-0 a Svédország-Svájc férfi hokimeccs.

  • Most kezdődött a női ugrás selejtezője. Az ugrás 1994-tól szerepel a téli olimpiákon. Négy éve, Vancouverben a nőknél a fehérorosz Alla Cuper nyert, három kínait előzött meg. Cuper most is indul, ahogy a legutóbbi ezüstérmes Li Ni-na is. 23-an kezdik a kétfordulós selejtezőt, a legjobb 12 jut a háromfordulós döntőbe. A 2013-14-es szezonban öt világkupa-fordulót rendeztek eddig, az ötből háromszor kínai nyert és az ázsiaiak összesen nyolc pódiumhelyet szereztek.

  • Kénytelen lesz, mert a délelőtti női meccseknek vége már, a kínai, a dán, a brit és az orosz válogatott egyaránt nyert.

    Kína-Koreai Köztársaság 11-3
    Nagy-Britannia - Japán 12-3
    Dánia-Egyesült Államok 9-2
    Oroszország-Svájc 6-3
        Az állás: 1. Kanada 5 győzelem/0 vereség, 2. Svédország 4/1, 3. Kína, Nagy-Britannia 3/2, 5. Oroszország, Svájc 3/3, 7. Japán, Koreai Köztársaság 2/3, 9. Dánia, Egyesült Államok 1/5
        A tíz csapatból az első négy jut az elődöntőbe.

  • A 15 kilométeres sífutásban a svéd Richardsson szerezte meg a bronzérmet. Nem számolt ilyen jó eredménnyel, egy nyári tragédia után már annak is örült, hogy kijutott. Júliusban egy barátja kért telefonon segítséget tőle, hogy segítsen megjavítani az úton defektet kapott kocsiját. Szerelés közben azonban elcsapta őket egy kocsi. Richardsson is megsebesült, de a barátja még a helyszínen az életét vesztette. A sífutót nagyon megviselte a baleset, nehezen jött ki belőle lelkileg, és sérülése miatt a felkészülése sem volt az igazi.

  • Megmutatjuk az amerikai John Daly segítségével, aki a Lake Placid-i pályán rakott fel egy gopro kamerát szkeletonjára. Száguldás centikre a jégtől. Daly egyébként egy futam után a negyedik.

    John Daly szemszögéből a szkeleton
  • A második, 15.00-kor kezdődő futam után. Jelenleg ők vannak veszélyben: Greenwood (ír), Sandford (új-zélandi), Kefalasz (görög), Szaszahara (Japán), Li (koreai), Mirambell (spanyol), Velicu (román).

  • Svédország-Svájc 0-0.

  • „Az emelkedők nagyon jól mentek, de sajnos a lefelékben körönként legalább 1 perccel lassabb volt a lécem a többieknél. Ahol edzésen 75-tel mentem most jó ha a 40-et elértem" – írta a facebookon Szabó Milán.

  • A sprintben 73., 23 éves Szabó Milán 8:31.6 perccel maradt el a győztestől, 78. lett a 91 fős mezőnyben. "Nagyon elfáradtam. Ez volt életem első egyéni indítású, klasszikus stílusú 15 km-es versenye, ráadásul több szempontból is rendkívül nehéz pályán, mert nagy a szintkülönbség, illetve az olvadó hó sem könnyítette a helyzetet. Összességében nagy élmény volt az olimpia, épp ezért sajnálom, hogy hétfőn haza kell mennünk, aminek nem tudjuk az okát. Szerettem volna még élvezni a játékok hangulatát és érezni az olimpiai eszmét".

  • A svájci Blick kiszámolta, hogy Dominique Gisin a lesiklásban szerzett aranyával összesen 400 ezer svájci frankot (100 millió forint) bevételezhet. Az aranyért egyből kap 40 ezret az olimpiai bizottságtól, a főszponzorai 150-150 ezret dobhatnak össze, a maradék összeg pedig kisebb szponzoroktól folyhat be.

  • A kanadaiak menője, de nem tudott beleszólni az első helyekért folyó harcba. 14 versenyző után az orosz Tretyakov vezet elképesztő idővel, mögötte a lett Martins Dukurs, majd az amerikai Matthew Antoine jön. Összesen 27 induló van a férfiaknál, de a többiek aligha kerülnek be majd az első 10-be. Hogy mennyire jó Tretyakov ideje, azt jól mutatja, hogy az ötödik Csudinov már egy másodpercen kívül van.

  • Tretyakov startrekord és pályacsúcs, 23 századot ad Dukursnak. Hiába ő a világbajnoki címvédő, ilyen ideje még senkinek nem volt Sankiban. Lehet, hogy van valami az ausztrálok bejelentése mögött, hogy az oroszok titkos pályán gyakorolják a rajtot?

  • Öt perce tart a Svédország-Svájc, gól még nincs.

  • Már nagyon készülnek, de a bobosok csak vasárnap kezdik meg a versenyzést.

  • Ez a 29 éves Martins Dukurs beceneve, 71 századdal veri Antoine idejét, csak Tomass kerülhet hozzá közel. 2010 óta csak háromszor nem volt dobogón olyan versenyen, ahol elindult, elképesztő, hogy műveli ezt a sportot.

    Bátyja, Tomass nagy meglepetésre csak a harmadik helyre jön be. Nyílt lesz a harc az ezüstért?

  • Az amerikai Matt Antoine gyorsan átveszi a vezetést, de majd a két lett idejéhez viszonyítva tudjuk majd a helyén kezelni. Az biztos, hogy Antoine már pályacsúccsal kezdett.

  • A férfiaknál ez szinte az egyetlen kérdés, hogy lett Martins vagy Tomass Dukurs nyer-e. A fiatalabb Martins az esélyesebb, ő kétszeres világbajnok és a legutóbbi világkupa győztese is, ráadásul mind a rajtrekordot, mint a pályacsúcsot ő tartja a Sanki pályán.

  • Az ausztrálok hivatalos bejelentést tettek a NOB-nál, mert azt gyanítják, hogy az oroszok egy titkos helyen lemásolták a Sanki pálya rajthelyeit, és azokon gyakorolnak plusz időben. A NOB szabályzata kimondja, hogy minden edzéslehetőséget nyílttá kell tenni a résztvevő sportolóknak az olimpiai kordonon belül, azonban ha igaz az ausztrálok állítása, ezt Oroszország megszegte.

    A NOB ugyanakkor szinte azonnal elutasította az ausztrálok panaszát, melyben egyébként a britek is osztoznak állítólag - ők azért nem tettek bejelentést, mert a nőknél két futam után összetettben a brit Lizzy Yarnold vezet.

    Egy jó rajt akár a futam végén 3 tizedes előnyt is jelenthet másokkal szemben, Yarnold előnye pedig 44 század két futam után. A legjobb hatban három orosz van, miközben a nőknél az idei világkupán mindössze egy harmadik hely volt a legjobb eredményük, legjobb versenyzőjük pedig a 10. helyen záró Orlova volt. Az ausztrálok szerint a tegnapi két futam után is a titkos edzőhelyre mentek gyakorolni. Ha így is volt, kiderül a nők futamainál, hogy az oroszok javítottak-e rajtidejükön. A startrekord viszont jelenleg a harmadik helyen álló Jelena Nyikitináé.

  • Nincs már fent olyan versenyző, aki boríthatná a sorrendet szuperkombinációban, a svájcié az arany, a második Ivica Kostelic a harmadik az olasz Innerhofer, aki második érmét szerezte Szocsiban, lesiklásból már van egy ezüstje. 

  • az amerikaiak szkeletonjai. 13.30-tól jön a férfiak első futama, a nők 16.40-től kezdik a harmadikat, ami után a negyedik már az érmekről dönt.

  • de elrontotta műlesiklását, hiába volt elegendő előnye, túl óvatosan síelt, a végére 1,6 másodpercet kapott, csak a hatodik. 

  • a versenyzők, most épp Kilde rontott, azok után, hogy már a rajt után is nagyot rontott. Dühösen csapkodta a havat. 

    Hátra van még a lesiklásban második cseh Bank, aki boríthatja a sorrendet. 

  • Hiába tűzte az apja a pályát, hét tized előnye volt Vilettával szemben, a végén három tizedet kapott, most sem lesz olimpiai bajnok. Valószínűleg meglesz a negyedik olimpiai ezüstje ezzel. 

  • Szinte a pálya végéig tudta tartani lesiklásban szerzett előnyét, a végén csak negyvenhét századot kapott, ezzel a második most. 

  • a műlesiklása sem volt jó, többször hibázott, így nem tudott faragni a lesiklásban összeszedett hátrányából, a harmadik helyen ért célba a harminchat éves amerikai, aki Vancouverben a szám aranyérmese volt. 

    Carlo Janka összesítve a negyedik legjobb időt mente utána.